فراخوانی ...
نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی: رفع دغدغه مسئولین جهت کاهش بیکاری با توسعه آموزش های … نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 16 بهمن 1391 ساعت 13:36
  نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی: رفع دغدغه مسئولین جهت کاهش بیکاری با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای نماینده مردم شهرستان قاینات و نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی، از کارگاههای مرکز برادران بیرجند بازدید و از نزدیک با روند فعالیتها و اقدامات آموزشی این مرکز آشنا شد.

  “دکتر هروی ” ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیتها و اقدامات آموزش فنی و حرفه ای، این آموزشها را راهی جهت ارتقاء دانش و کسب مهارتهای لازم برای افراد مختلف در تمامی سطوح تحصیلی دانست.

  وی افزود: در آموزش فنی و حرفه ای پتانسیل های بسیار خوبی وجود دارد که این پتانسیلها ضمن بر رفع دغدغه مسئولین جهت کاهش بیکاری، محلی مناسب جهت فراگیری آموزشهای مهارتی و بروز رسانی دانش فنی افراد است و کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس و نمایندگان مردم از توسعه و گسترش این آموزشها حمایت میکنند.

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی در خصوص امکانات مراکز فنی و حرفه ای گفت: امکاناتی که در مراکز و کاراههای آموزشی مشاهده شد، نشان از احتمام و تلاش دستندرکاران آموزش فنی و حرفه ای در تجهیز مجموعه به جدیدترین و بروزترین امکانات موجود در بازار و صنایع کشور دارد که این خود فرصتی مناسب برای مردم است تا از این امکانات و آموزشها که بصورت رایگان در اختیار افراد قرار داده میشود استفاده مناسب نمایند.

  “خوش آیند” آموزش های فنی و حرفه ای را بستری مناسب برای اشتغال مولد و پایدار مطابق با فناوری‌های روز دانست افزود: در راستای تحقق سیاست های کلی اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازارکار فعلی و آتی و ارتقای توان کارآفرینی و توأم کردن آموزش و مهارت، برنامه ریزی جهت آموزش های فنی و مهارتی مورد نیاز بازار در بخش های دولتی و غیر دولتی صورت گرفته است.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به آموزشهای ارائه شده در مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: کلیه آموزشهای ارائه شده رایگان بوده و کارآموزانی که از مناطق مختلف جهت شرکت در دوره های آموزشی به مراکز ما در سطح استان مراجعه می کنند، می توانند از امکانات شبانه روزی شامل خوابگاه و سلف سرویس بصورت رایگان استفاده نمایند.

  وی از وجود ۱۶ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی در استان خبر داد و گفت: هم اکنون ۲۵۰ حرفه در ۱۱۰ کارگاه آموزشی استان آموزش داده میشود.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی افزود: آموزش در مراکز ثابت دولتی، سیار شهری و روستایی، پادگانها، مراکز جوار دانشگاه، مراکز جوار صنعت و کارخانه ها، آموزش اصناف، مراکز جوار زندان و آموزشهای ضمن کار، گستره آموزشهای مهارتی و فنی آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی است.

  خوش آیند آموزش فنی و حرفه ای را به عنوان متولی اصلی آموزشهای غیر رسمی معرفی کرد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای با توجه به نیاز جامعه و بالا بردن کیفیت آموزشهای مهارتی مراکز آموزشی، در بخش آموزشهای رسمی ورود پیدا کرد و مراکز آموزش علمی کاربردی مهارت را زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی نموده است.

  وی در خصوص بومی سازی رشته های فنی و حرفه ای در استان، گفت: رشته های آموزشی با توجه به نیاز هر منطقه راه اندازی می شود و هم اکنون ۱۰ حرفه از حرفه های در حال آموزش در استان مربوط به مشاغل بومی استان است.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی
  شماره مطلب: 958
  دفعات دیده شده: 2600 | آخرین مشاهده: 7 ساعت پیش
مرتبط
 • بازدید نماینده مردم شهرستان قاین در مجلس شورای اسلامی از کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاین

  بازدید نماینده مردم شهرستان قاین در مجلس شورای اسلامی از کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قاین
  نماینده مردم شهرستان قاینات و نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی، از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ا ی برادران قاین بازدید و از نزدیک با روند فعالیت ها و اقدامات آموزشی این مرکز آشنا شد
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 8 خرداد 1392
 • ارتقای توانمندی جوانان نیاز امروز کشور

  ارتقای توانمندی جوانان نیاز امروز کشور
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: در شرایط کنونی، جهت رشد و توسعه اقتصادی کشورمان بیش از پیش نیازمند ارتقای مهارت و توانمندسازی نیروی انسانی هستیم.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 19 آذر 1392
 • مسابقات مهارت کشورهای اسلامی برگزار میشود

  مسابقات مهارت کشورهای اسلامی برگزار میشود
  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از پیشنهاد برگزاری مسابقات مهارت منطقه ای ویژه کشورهای اسلامی از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 7 آبان 1392
 • هدف از برپایی نمایشگاههای مهارت، نهادینه نمودن فرهنگ مهارت آموزی است

  هدف از برپایی نمایشگاههای مهارت، نهادینه نمودن فرهنگ مهارت آموزی است
  دکتر مهر علیزاده ، معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و رییس ستاد اجرایی چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در بازدید ازنمایشگاه های تخصصی و گذر مهارت گفت: هدف از برپایی نمایشگاههای مهارت، نهادینه نمودن فرهنگ مهارت آموزی است.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 7 آبان 1392
 • توسعه مهارت ها در کشور به سرمایه گذاری بیشتر نیاز دارد

  توسعه مهارت ها در کشور به سرمایه گذاری بیشتر نیاز دارد
  معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت : توسعه مهارت ها ، نیازمند سرمایه گذاری و حمایت بیشتر است
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 7 آبان 1392