فراخوانی ...
همزمان با برگزاری طرح ملی بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای انجام شد: برگزاری نشست مطبوعاتی مدیر … نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 13 آذر 1391 ساعت 12:32
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: در سال گذشته در 191 حرفه به کارآموزان استان آموزش داده شد که در راستای ارتقاء مهارت های فنی و حرفه ای این میزان در سال جاری به 296 حرفه افزایش یافت

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت طرح ملی بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای که در مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهید ورمقانی سنندج برگزار شد افزود: رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش عملی و مهارتی به کاراموزان، ارتقای مهارت شاغلین و ایجاد مهارت برای افراد جویای کار است و ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه از یک سو و بازار و دانشگاه از سوی دیگر از اهداف این سازمان جهت ارتقاء اشتغال و توسعه و خودکفایی کشور در حوزه های مختلف فن و صنعت است.
  احمدی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری مهارت های آموزشی فنی و حرفه ای در کردستان 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و این موفقیت به سبب اطلاع رسانی و فعالیت خوب رسانه های مختلف استان جهت تشویق مردم به این مهم، تلاش و کوشش همه همکاران توانمند، متخصص و دلسوز اداره کل و حمایت های مسؤلان سازمان و استان بوده است.

  وی گفت در راستای مشاوره هدایت شغلی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان، 50 درصد کارآموزان فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند وی اظهار داشت: ارتقاء آموزش های فنی و حرفه ای هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی از جمله اهداف مهم این اداره است و خوشبختانه امسال بر اساس نیاز سنجی شهرستان های مختلف حرفه های جدیدی به این آموزش ها اضافه شده است.

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان افزود: در شش ماهه نخست سال جاری 13 هزار و 106 نفر ساعت در مراکز جوار دانشگاه، 138 هزار و 437 نفر ساعت در پادگان ها، یک میلیون و 112 هزار و 722 نفر ساعت در کارگاههای ثابت شهری، 155 هزار و 99 نفرساعت در کارگاههای روستایی، آموزش های مهارتی را فراگرفته اند.

  وی با بیان اینکه در مدت یاد شده در کارگاه های سیار شهری 110 هزار و 400 نفر ساعت، در کارگاههای زندانها 277 هزار و 432 نفر ساعت و همچنین در کارگاههای صنایع دستی نیز 23 هزار و 500 نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفتند اظهار داشت: تا سال 90 فقط 9 مرکز فنی و حرفه ای دارای چارت تشکیلاتی بودند که در سال جاری 7 مرکز دیگر دارای چارت تشکیلاتی شدند که تعداد مراکز دارای چارت تشکیلاتی هم اکنون در استان به 16 مرکز افزایش پیدا کرده است.

  احمدی گفت: در حال حاضر 32 نفر مربی رسمی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای مشغول به آموزش کارآموزان هستند و همچنین 119 نفر مربی حق التدریسی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان این مسؤلیت را به دوش می کشند .

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با اشاره به مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان در زمینه آموزش فنی و حرفه ای گفت: مرکز سنجش مهارت در سنندج از جمله مصوبات سفر رهبری به استان است که از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و انشاءالله با تلاش همکاران و حمایت مسؤلان در آینده نزدیک شاهد افتتاح این مرکزخواهیم بود
  وی به آمادگی اداره کل فنی و حرفه ای کردستان برای همکاری با اقلیم کردستان عراق بر اساس توافقات صورت گرفته اشاره کرد و افزود: تدوین منابع آموزشی به زبان کردی آغاز شده است و به زودی کار آموزش مربیان اعزامی آغاز می شود که آموزش این نیروها در سنندج و بخشی نیز در کرج صورت می گیرد.

  احمدی از راه اندازی کارگاههای فنی و حرفه ای در جوار دانشگاهها با هدف ارتقاء سطح آموزش دانشجویان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر در جوار دانشگاه های کردستان، پیام نور و دانشگاه آزاد سقز کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای راه اندازی شده است و در آینده نزدیک در جوار دانشگاه آزاد شهرستان بیجار نیز کارگاه فنی و حرفه ای راه اندازی می شود.
  وی گفت: هم اکنون مرکز آموزش علمی و کاربردی در مقطع کاردانی در 8 رشته مانند: ماشین ابزار، جوشکاری، تکنولوژی کنترل، مکانیک خودرو و ابزار دقیق فعالیت دارد و در سال آینده نیز در مقطع کارشناسی نیز به پذیرش دانشجو اقدام خواهد کرد.

  احمدی با اشاره به شرکت 60 هزار نفر کردستانی از سال 88 تا کنون در آزمون های صنعت ساختمان خبر داد و بیان داشت: در شش ماهه نخست سال جاری نیز دو هزار و 81 نفر در آزمون های صنعت ساختمان شرکت کرده اند.

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با بیان اینکه افرادی که در این آزمون ها موفق به اخذ گواهی مهارت های فنی و حرفه ای شوند می توانند نسبت به بیمه خود اقدام کنند و امیدواریم با برگزاری این آزمون ها در راستای ارتقاء آموزش های فنی و حرفه ای گام های موثری را برداریم و شاهد خدمات رسانی مفیدتر و بهتری توسط این زحمت کشان عرصه صنعت ساختمان باشیم.
  گفتنی است طرح ملی بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در کشور در دو نوبت اردیبهشت و آذر ماه با هدف آشنایی عموم مردم با خدمات و توانائی های این مراکز و ارائه برنامه های مراکز در راستای جذب نوجوانان، کارآموزان و افراد جویای کاربرگزار می شود.

  یاد آور می شود در این نشست اصحاب رسانه آمادگی خود را در راستای فرهنگ سازی در بین عموم مردم جهت روی آوری جوانان به کسب مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای اعلام کردند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان کردستان
  شماره مطلب: 759
  دفعات دیده شده: 2458 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • مراکز آموزش فنی و حرفه ای تهران پذیرای ارائه ی آموزش های مهارتی به ایثارگران و خانواده معظم شهدا/ صلاحیت حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دانشگاهی بی مهارت

  مراکز آموزش فنی و حرفه ای تهران پذیرای ارائه ی آموزش های مهارتی به ایثارگران و خانواده معظم شهدا/ صلاحیت حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دانشگاهی بی مهارت
  در روز پژوهش طی مراسمی با حضور حمیدرضا خانپور مدیرکل، جعفر خلقانی و احمد مشیریان مدیرعامل و معاون سرمایه گذاری شرکت پژوهش و توسعه کشاورزی کوثر تفاهم نامه همکاری با هدف ارتقای صلاحیت حرفه ای و فراهم نمودن بسترهای ایجاد اشتغال پایدار جوانان منعقد گردید.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 26 آذر 1393
 • نقش کلیدی مراکز آموزش مهارتی در ارتقای توانمند سازی جوانان

  نقش کلیدی مراکز آموزش مهارتی در ارتقای توانمند سازی جوانان
  نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی بر نقش کلیدی مراکز آموزش مهارتی در ارتقای توانمند سازی جوانان تاکید کرد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 15 مرداد 1392
 • ارائه 106 هزار نفر ساعت آموزش در مرکز فنی و حرفه‌ای بشرویه

  ارائه 106 هزار نفر ساعت آموزش در مرکز فنی و حرفه‌ای بشرویه
  مدیر مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای بشرویه گفت: از ابتدای سال تاکنون 106 هزار نفرساعت آموزش در 50 رشته آموزشی در مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان ارائه شده است.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 15 آذر 1391
 • آموزش فنی وحرفه ای اشتغال مولد و پایدار را برای جوانان به ارمغان می آورد

  آموزش فنی وحرفه ای اشتغال مولد و پایدار را برای جوانان به ارمغان می آورد
  در سومین روز از هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی وحرفه ای ،حجت الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم شریف تهران،ری،شمیرانات و اسلام شهر از مرکز تخصصی آموزش فنی وحرفه ای شماره 9 شهید چمران بازدید کردند.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 14 آذر 1391
 • سنجش مهارت بیش از 24 هزار نفر از کارآموزان و جوانان جویای مهارت و کار

  سنجش مهارت بیش از 24 هزار نفر از کارآموزان و جوانان جویای مهارت و کار
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از برگزاری ششمین آزمون همسان، صنعت و ساختمان و تفاهم نامه همزمان با سراسر کشور در حوزه های آزمونی تهران در آذر ماه امسال بازدید به عمل آورد.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 12 آذر 1391