فراخوانی ...
استان هرمزگان با 12 رشته در مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت نسخه چاپی RSS
 • پنج‌شنبه 20 مهر 1391 ساعت 11:05

  مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت ـ انتخابی مسابقات جهانی مهارت 2013 آلمان از 16 تا 18 مهر ماه سالجاری برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان، مهندس عزت اله اردشیری، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت: مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت در 28حرفه آموزشی در 3 حوزه در استان های البرز ، تهران و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای برگزارگردید.
  مهندس اردشیری درخصوص حرفه های این دوره از مسابقات افزود: سیزدهمین مسابقات ملی مهارت در 28 حرفه آموزشی شامل: تأسیسات الکتریکی، فناوری اطلاعات – راه کارهای نرم افزاری برای تجارت، آجرچینی، کاشیکاری دیوار و کف، طراحی گرافیک، الکترونیک، مکاترونیک، تبرید و تهویه، لوله کشی و گرمایشی، کابینت سازی (چوبی)، طراحی وب، طراحی مهندسی مکانیک، رباتیک، فناوری خودرو، صافکاری خودرو، نقاشی خودرو، تراش CNC،   فرز CNC، طراحی فضای سبز، اتصالات چوبی، ساخت و تولید، جواهرسازی، کنترل صنعتی، فناوری اطلاعات – مدیریت سیستمهای تحت شبکه، جوشکاری، آشپزی، قنادی ( شیرینی پزی )، فناوری مد ( خیاطی ) برگزار گردید.
  وی در ادامه گفت: در این دوره از مسابقات تعداد 670 نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند و برگزیدگان این دوره از مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوی آمادگی به همراه برگزیدگان نهایی دوازدهمین مسابقات ملی مهارت برای شرکت در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت- آلمان2013انتخاب می شوند.
  اردشیری گفت : از استان 14 نفر در 12 رشته خیاطی، آشپزی، رباتیک ،سردکننده، اتومکانیک جوشکاری، برق ساختمان ،طراحی فضای سبز و... به مسابقات کشوری سیزدهین مسابقات ملی مهارت اعزام شدند.
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان بیان داشت: جوانان ماهر شامل کارآموزان وآموزش دیدگان آموزش فنی وحرفه ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش، فنی و حرفه ای و نظری، دانشجویان دانشگاهها و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی شرکت کنندگان مسابقات ملی مهارت هستند.
  مهندس اردشیری گفت: ایجاد بسترمناسب جهت رقابت سالم بین مهارت آموختگان، اعتلای ارزش کار در جوانان و جامعه، ایجاد فرصت و امکان تبادل اطلاعات فنی وحرفه ای بین جوانان، ایجاد فرصت مناسب جهت شکوفایی و کشف استعدادهای حرفه ای جوانان، فراهم نمودن شرایط شرکت حرفه آموختگان درصحنه رقابتهای بین المللی وآشنایی با تکنولوژی پیشرفته و جدید و... از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت ازسوی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بوده و برگزیدگان کشوری مسابقات ملی مهارت علاوه بر دریافت جایزه، مدال و لوح یادبود و شرکت درمسابقات جهانی، با عضویت در بنیاد نخبگان کشور از امتیازات خاص نخبگان نیز برخوردار می شوند.
  وی اذعان داشت: هم زمان با برگزاری این دوره از مسابقات ملی مهارت امکان بازدید برای عموم به منظور آشنایی با فرایند برگزاری این مسابقات و رشته های مهارتی از نزدیک فراهم شده است.
  ایشان افزود: نمایشگاه عمومی و تخصصی "گذر مهارت" همزمان با برگزاری مسابقات ملی مهارت در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور و ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و تهران دایر می باشد و مسؤولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه، مدیران و کارشناسان صنایع و مراکز تولیدی و عموم مردم می توانند از نمایشگاه مذکور بازدید نمایند.
  گفتنی است، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت (WSI) به طورسالانه مسابقات ملی مهارت را برگزارنموده و برگزیدگان اردوهای آماده سازی را جهت شرکت درمسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یکبار در یکی از کشورهای عضو سازمان جهانی مهارت برگزار می شود، اعزام می نماید.
  علاقمندان می توانند برای اطلاعات کاملتر به پایگاه اینترنتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به آدرس www.irantvto.ir مراجعه نمایند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان
  شماره مطلب: 546
  دفعات دیده شده: 2362 | آخرین مشاهده: 30 دقیقه پیش
مرتبط
 • مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت
  ˈکوروش پرند افزود: مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت در 28 حرفه آموزشی در سه حوزه در استان های البرز ، تهران و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای برگزارمی شود.وی در خصوص حرفه های این دوره از مسابقات افزود: سیزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در 28 حرفه آموزشی شامل …
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 28 شهریور 1391
 • ثبت نام چهاردهمین مسابقات ملی مهارت

  ثبت نام چهاردهمین مسابقات ملی مهارت
  محمدرضا سیابانی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر بیان داشت: ثبت نام از متقاضیان شرکت در این دوره از مسابقات ملی مهارت آغاز شده و تا بیست و هفتم اردیبهشت ماه در مراکزآموزش فنی وحرفه ای سراسر کشور انجام می شود که شرط سنی برای داوطلبان رشته های …
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 27 فروردین 1392
 • راهیابی 95 زن برگزیده به مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت

  راهیابی 95 زن برگزیده به مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مشاور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از راهیابی 95 نفر از برگزیدگان زن در مرحله ی استانی در 13 رشته ی مهارتی، به مرحله کشوری سیزدهمین مسابقات ملی مهارت خبر داد. محبوبه رنجبرˈ روز سه شنبه افزود: مسابقات ملی مهارت از 16 تا 18 مهرماه جاری در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و …
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 18 مهر 1391
 • 20 جوان همدانی در مسابقات ملی مهارت شرکت می کنند

  20 جوان همدانی در مسابقات ملی مهارت شرکت می کنند
  آموزش مهارت فنی حرفه ای به 560 معتاد بهبود یافته، حضور 20 جوان همدانی در مسابقات ملی مهارت و انجام ثبت نام اینترنتی سومین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت عناوین اخبار این بخش است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از بهره مندی 560 نفر معتاد بهبودیافته این استان …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 12 مهر 1391
 • چهاردهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل - 2015

  چهاردهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل - 2015
  مرحله کشوری چهاردهمین مسابقات ملی مهارت ـ انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل -2015 از تاریخ 5 تا 8 آبان ماه سال جاری از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.
  خبر | اجتماعی | شنبه 4 آبان 1392