فراخوانی ...
ثبت نام پودمانی کاردانی فنی حرفه ای علمی کاربردی از امروز آغاز می شود نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 20 شهریور 1391 ساعت 10:03

  ثبت‌نام در مقطع کاردانی فنی حرفه‌ای دوره‌های پودمانی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز در سامانه سازمان سنجش آغاز می شود.

   ثبت ‌نام پذیرش مقطع کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای دوره‌های پودمانی نظام آموش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی شهریور 1391 از طریق اینترنت از روز 20 شهریورماه آغاز و تا 27 ماه جاری ادامه دارد.

  تمام داوطلبان متقاضی ثبت‌نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org می‌توانند در پذیرش مقطع مذکور ثبت‌نام کنند.

  مطابق بند 4 نظام آموزش کاردانی فنی، کاردانی حرفه ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای در خصوص مهارتهای مشترک، شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی عناوین دروس مهارتهای مشترک را ابلاغ کرد.

  در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای همه گروههای صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر، مدیریت و خدمات اجتماعی ملزم به انتخاب 6 واحد از بین 12 واحد در قالب 3 درس بر اساس این دروس هستند: اخلاق حرفه ای، اصول سرپرستی، کاربردی فناوری اطلاعات در ارتباطات، کارآفرینی، ایمنی و بهداشت کار، همچنین مهارتها و قوانین کسب و کار( این درس شامل مباحث مربوط به مهارتهای ارتباطی، بیمه، مالیات و قانون کار است).

  به همراه 3 درس فوق، هریک از گروههای مذکور باید یک درس به ارزش 2 واحد را بر اساس دروس گزارش نویسی و مبانی کنترل کیفی در گروه صنعت انتخاب کنند.

  در مقطع کارشناسی حرفه ای و مهندسی فناوری همه گروههای صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر ملزم به انتخاب 4 واحد از بین 8 واحد در قالب 2 درصد به این شرح هستند: مدیریت منابع انسانی، مدیریت کسب و کار و بهره وری، مهارتهای مسئله یابی و تصمیم گیری، اصول و فنون مذاکره.

  همچنین علاوه بر 2 درس فوق، هر یک از گروههای مذکور باید یک درس به ارزش 2 واحد را بر اساس دروس کنترل پروژه و تحلیل هزینه و منفعت در گروه صنعت، توسعه پایدار کشاورزی، کاربرد تکنولوژی نوین در کشاورزی، آموزش و ترویج کشاورزی و بازاریابی کشاورزی در گروه کشاورزی، خلاقیت در هنر و فرهنگ عمومی، مدیریت مراکز و سازمانهای هنری و مدیریت مراکز و سازمانهای فرهنگی در گروه فرهنگ و هنر همچنین خدمات الکترونیک، مستندسازی، تحلیل هزینه و منفعت و روانشناسی کار در گروه مدیریت و خدمات اجتماعی انتخاب کنند.

  بر اساس اعلام دانشگاه جامع علمی کاربردی، دروس مهارتهای مشترک به روش نیمسالی پس از ترم نخست و در روش پودمانی پس از پودمان نخست قابل ارائه هستند.

  علاوه بر این سرفصل و ریزمحتوای دروس مهارتهای مشترک و روش اجرای آنها پس از تصویب در شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی ابلاغ خواهد شد.

  به گزارش مهر، از مهرماه سال جاری دوره کاردانی پودمانی نظام جدید آموزش عالی مهارتی با تدریس 40 درصد آموزش‌های دانش پایه و 60 درصد آموزش‌های مختص محیط کار پذیرش دانشجو را آغاز خواهد کرد.

  ویژگی این دوره

  در نیمسال نخست سال تحصیلی آینده، تمام دانشجویان کاردانی فنی و حرفه ای پودمانی 32 ساعت کار بینی خواهند داشت، این کاربینیها با اهدافی چون شناخت مشاغل مورد نظر، تشریح جریان کار و فعالیتها، شناخت ابزار مواد، تجهیزات، ماشین آلات مربوط، شناخت جایگاه شغلی مورد نظر و نقش آن در ماموریت آن حوزه شغلی و شناخت موضوعات و مسائل جانبی شغل مورد نظر مانند ایمنی، اقتصادی، سختی و پیچیدگی کار انجام می شود.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: خبرگزاری مهر
  شماره مطلب: 392
  دفعات دیده شده: 1983 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش
مرتبط
 • در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند

  در سراسر کشور؛
 واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
  دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای سراسر کشور در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • زمان و جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کاردانی پیوسته آزاد اعلام شد


  ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد از هفته آینده شروع می شود از این رو دانشگاه آزاد جزئیات نام نویسی و رقم شهریه برای این دوره را اعلام کرد. پذیرفته شدگان برای ثبت نام می توانند در یکی از روزهای سه شنبه و چهارشنبه 4 و 5 شهریورماه به محلهای مورد پذیرش برای …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 29 شهریور 1391
 • شرایط ویژه برای تحصیل خبرنگاران گلستان در مراکز آموزش عالی

  شرایط ویژه برای تحصیل خبرنگاران گلستان در مراکز آموزش عالی
  معاون آموزش مرکز آموزش عالی علمی کاربردی گرگان 3 گفت: خبرنگاران استان گلستان می توانند با شرایط ویژه در دوره های کاردانی پودمانی این مرکز از تاریخ 20 شهریورماه به مدت 10 روز ثبت نام کنند. میثم فغانی افزود: کاردانی حرفه‌ای روابط عمومی،تبلیغات، حسابرسی، کاردانی فنی …
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 21 شهریور 1391
 • آغاز پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای

  آغاز پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای
  زمان ثبت نام در دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای در دو بخش «حضوری» و «آموزش های خاص - حین کار غیرحضوری» سال 1393 دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 20 مرداد 1393
 • تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای

  تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای
  آخرین مهلت ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای آموزش مهارتی سال ۹۳ دانشگاه جامع علمی کاربردی تا ساعت 24 روز چهارشنبه 15 مردادماه تمدید شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 13 مرداد 1393