فراخوانی ...
احیاء اقتصاد بدون نفت با استفاده از منابع معدنی سنگ های قیمتی کشور نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 29 دی 1393 ساعت 11:21
  احیاء اقتصاد بدون نفت با استفاده از منابع معدنی سنگ های قیمتی کشور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اشتغال بیش از 3 هزار نفر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری محصول محور با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان و فناوران زرین خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، کورش پرند انعقاد این تفاهم نامه را در راستای پیاده نمودن طرح آموزش، تولید، برندسازی و فروش عنوان نمود و افزود: مهمترین هدف این تفاهم نامه استفاده از منابع سنگ های قیمتی کشورمان که با داشتن 20 درصد از سنگ های قیمتی کل جهان ظرفیت های فراوانی در اختیار دارد می باشد که با توجه به دستاوردهای مثبت ، این تفاهم نامه تا پایان سال 1395منعقد گردیده است.

   

  وی با بیان این مطلب که سنگ های قیمتی خام منابع ایران جهت تراش و پرداخت به کشورهای دیگر منتقل و با 10 تا 20 درصد ارزش افزوده وارد کشور می شوند، اذعان نمود: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده و با استفاده از پتانسیل های منابع کشور و با مشارکت بخش خصوصی امکان اقتصاد بدون نفت را احیاء می کنیم.

   

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: توسعه و فرهنگ سازی آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی می تواند بسیاری از جوانان عزیز کشور را به سمت اشتغال پایدار سوق دهد.

   

  توسعه اشتغال پایدار تراش سنگ های قیمتی تا سطح 10 هزار نفر برای عموم مردم

   مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اظهار داشت: قرار گرفتن ایران بر روی کمربندی از ذخائر عظیم فلزاتو کانی های معدنی موجب گسترش دانش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و صنعت فلز کاری از ایـــران به سایــر منــاطق جهــان را فراهم می سازد به طوری که جوانان می توانند به اشتغال پایدار در این رشته دست

  یابند.

   

  حمیدرضا خانپور، رشته های زیرمجموعه تراش سنگ های قیمتی، طلا و جواهر سازی را بیش از 50 حرفه عنوان نمود و افزود: شناخت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، طراحی جواهرات کلاسیک و کامپیوتری، طلا و جواهر سازی و ... از عناوین استانداردهای آموزشی حرفه تراش سنگ های قیمتی می باشد.

   

  وی در پایان سخنان خود اعلام نمود: کارآموزان و جوانان عزیز جویای کار بر اساس تفاهم نامه انجام شده، پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی،  ظرف مدت یک ماه گواهینامه بین المللی مهارت ارائه شده و با کمک بانک هار عامل و صندوق مهر امام رضا (ع) زمینه اشتغال مولد و پایدار برای آنها خواهد شد. 

    

  تراش هنرمندانه سنگ های قیمتی خام توسط دستان هنرمند فرزندان شاهد و ایثارگر

   حمید زنگنه از کارآفرینان نمونه و مدیر آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای اظهار داشت: با افزایش هماهنگی و هم افزایی بخش خصوصی در استفاده از پتانسیل های فراوان آغازی برای اشتغال پایدار جوانان و بکارگیری هنر و مهارت هموطنان خواهد بود.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2613
  دفعات دیده شده: 2363 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • آموختن یک مهارت توسط دانش آموزان د ردوران تحصیل

  آموختن یک مهارت توسط دانش آموزان د ردوران تحصیل
  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:باید در اوقات فراغت به این نکته توجه شود که بنا به گفته وزیرآموزش و پرورش هر دانش آموز حداقل یک مهارت را بیاموزد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 6 اردیبهشت 1393
 • افتتاح هزارمین مرکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی

  افتتاح هزارمین مرکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی
  هزارمین مرکز آموزش علمی و کاربردی کشور ، با تأکید بر لزوم فراهم کردن بسترهای آموزشی برای دوره های مهارتی در شرکت ملی حفاری ایران در اهواز راه اندازی شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 19 اسفند 1392
 • معرفی رشته مهندسی منابع طبیعی


  زمین سبز بود، به سبزی بهشت و رودخانه تمیز و شفاف و زلال، و طبیعت با بارش هر باران از شادابی و طراوات لبریز می شد. سال ها گذشت. جمعیت شهر رو به فزونی گذاشت. خانه های تازه ساخته شد و به جای درختان سرسبز، کارخانه ها جان گرفتند چرخ های تولید کارخانه که به کار افتاد، فاضلاب صنعتی را …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • معرفی رشته مهندسی منابع طبیعی


  معرفی رشته مهندسی منابع طبیعی   دیباچه: زمین سبز بود؛ به سبزی بهشت و رودخانه تمیز و شفاف و زلال، و طبیعت با بارش هر باران از شادابی و طراوات لبریز می شد. سال ها گذشت. جمعیت شهر رو به فزونی گذاشت. خانه های تازه ساخته شد و به جای درختان سرسبز، کارخانه ها جان گرفتند. چرخ های …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 7 مرداد 1392
 • توسعه مشاغل خانگی و فراهم نمودن فضای کسب و کار راه اساسی برون رفت از معضل بیکاری جوانان

  توسعه مشاغل خانگی و فراهم نمودن فضای کسب و کار راه اساسی برون رفت از معضل بیکاری جوانان
  حمیدرضاخانپورمدیرکل اموزش فنی و حرفه ای استان تهران در برنامه نقش و اهمیت مشاغل خانگی شبکه یک سیما توسعه مشاغل خانگی وفراهم نمودن فضای کسب وکاررایکی از راههای اساسی برون رفت از معضل بیکاری جوانان خواند.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 7 مرداد 1392