فراخوانی ...
توسعه آموزش های مهارتی با استفاده ازظرفیت های بین المللی / طرح ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش … نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 10 دی 1393 ساعت 8:00
  توسعه آموزش های مهارتی با استفاده ازظرفیت های بین المللی / طرح ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش رایانه به نابینایان معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز تخصصی آموزش محصولات سامسونگ، به استفاده از ظرفیت های سازمان های بین المللی تاکید و طرح ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش رایانه به نابینایان را اعلام نمود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، دکتر کورش پرند با اشاره به سیاست های خاص سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سند راهبردی مبنی بر حضور موثر در عرصه های بین المللی اذعان نمود: جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در عرصه بین المللی مفهوم جدیدی را با عنوان دیپلماسی مهارت در دنیا مطرح کرد و برنامه های متنوعی را در این خصوص به منظور تحقق این شعار در سالهای 2015 و 2016 مد نظر قرار داده است.

   

  وی شناسایی ظرفیت توسعه آموزش های مهارتی سازمان های بین المللی ضروری دانست و اظهار داشت: به منظور توسعه همکاری های این سازمان با سازمان های جهانی در حوزه آموزش مهارتی باید برنامه ریزی مناسب صورت گیرد و از ظرفیت های NGO های مرتبط نیز استفاده کرد .

   

   رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور خاطرنشان کرد: همچنین مسابقات جهانی  مهارت فرصت بسیار خوبی برای توسعه و ارتقای آموزش های مهارتی در سطح بین المللی است.

   

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه به حوزه های فعالیت دیپلماسی مهارت اشاره کرد و اظهار داشت: حوزه اول آموزش اتباع خارجی از جمله اتباع کشور افغانستان است که در این خصوص با کمیساریای پناهندگان و انجمن پناهندگان دانمارک طرح های مشترکی را داشته ایم که موفقیت آمیز بوده است همچنین در حوزه دیگری که علاقمند به همکاری هستیم بحث المپیادهای جهانی است که هر دو سال یکبار در یکی از کشورهای جهان برگزار می شود و در آخرین دوره این مسابقات در سال 2013 برگزار شد تیم ایران نتایج بسیار خوبی کسب کرد که با توجه به آن شبکه نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی نیز در کشور ایجاد شد تا ضمن شناسایی این افراد ایده های آنها تجاری سازی و به محصول تبدیل شود که البته در خصوص تجاری سازی محصولات علاقمند به همکاری با شرکت مهندسی سامسونگ هستیم.

   

  دکتر پرند در ادامه بیان داشت: طرحی ویژه برای آموزش رایانه به نابینایان از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اولویت قرار گرفته و آمادگی لازم برای همکاری با بخشهای بین المللی وجود دارد.

   

  وی در ادامه به مدل جدید اشتغال محصول محور (آموزش ، بازار یابی و فروش )اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح در حال حاضردر کشور اجرایی شده است و در آن از عامل چهارم یا پشتیبانان، کارآفرینان، سرمایه گذاران، تعاونی ها و . . .  استفاده می شود و قابلیت این را دارد که در مرکز تخصصی آموزش سامسونگ نیز مورد استفاده قرار گیرد چرا که در این مدل آموزش به سرعت منجر به اشتغال می شود و در بحث اشتغال زایی بسیار موثر است.

   

   وی با تأکید بر ضرورت گفتمان سازی جدید در حوزه اشتغال تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به مشکل بیکاری جوانان ما باید این گفتمان را با حضور هنرمندان، خیران و افرادی که در این حوزه قابلیت فعالیت دارند را ایجاد کنیم.

   

  معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: طرح ویژه ای نیز در کشور به منظور آموزش رایانه به نابینایان در اولویت برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار گرفته است و آمادگی لازم به منظور فعالیت این بخش در حوزه بین المللی به ویژه با همکاری شرکت سامسونگ قرار دارد.

   

  در این مراسم مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان تهران و دوک پارک مدیر عامل شرکت مهندسی سامسونگ ایران و نماینده سفیر کشور کره و جمعی از کارآفرینان مهارتی و اصحاب رسانه و مطبوعات و مدیران ارشد واحدهای تولید و صنعتی حضور داشتند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
  شماره مطلب: 2605
  دفعات دیده شده: 3014 | آخرین مشاهده: 10 ساعت پیش
مرتبط
 • پیشگیری از آسیب های اجتماعی از طریق آموزش های مهارتی

  پیشگیری از آسیب های اجتماعی از طریق آموزش های مهارتی
  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با توانمند سازی اقشار آسیب پذیر جامعه از طریق آموزش های مهارتی می توان از آسیب های اجتماعی بسیاری پیشگیری کرد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 10 دی 1393
 • برگزاری نخستین همایش بین المللی مدیریت منابع آب

  برگزاری نخستین همایش بین المللی مدیریت منابع آب
  نخستین همایش بین المللی مدیریت منابع آب در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 6 اسفند 1392
 • دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با تأکید بر بهبود محیط کسب و کار برگزار شد.

  دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با تأکید بر بهبود محیط کسب و کار برگزار شد.
  دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی به همت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با حضور 35 نفر از دانشمندان معروف و جهانی کارآفرینی و بیش از 400 نفر از صاحبنظران داخلی در روزهای سوم و چهارم اسفندماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 5 اسفند 1392
 • بازدید دبیر مسابقات بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فرایند برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات مهارت

  بازدید دبیر مسابقات بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فرایند برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات مهارت
  ژاله عمرانی، دبیر مسابقات بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فرایند برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات مهارت در استان بوشهر بازدید کرد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 29 بهمن 1392
 • توسعه صنعت گردشگری با آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در حرفه ماساژ

  توسعه صنعت گردشگری با آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در حرفه ماساژ
  حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در مراسم افتتاحیه مرکز تخصصی جدید آموزش ماساژ راما اسپا ،ارائه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای ماساژ را موجب توسعه صنعت گردشگری عنوان نمود.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 9 بهمن 1392