فراخوانی ...
مراسم تودیع و معارفه رییس آموزشکده شماره یک تبریز برگزار شد نسخه چاپی RSS
 • شنبه 25 مرداد 1393 ساعت 13:27
  مراسم تودیع و معارفه رییس آموزشکده شماره یک تبریز برگزار شد سرپرست معاونت اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: نبود بودجه دلیل تعطیلی پروژه های نیمه تمام مراکز دانشگاه فنی حرفه ای

  مراسم تودیع و معارفه رییس آموزشکده فنی و حرفه ای شماره یک تبریز با حضور مسوولین استان آذربایجان شرقی و دانشگاه فنی و حرفه ای در روز پنج شنبه مورخ 23/05/93 برگزار شد .

  به گزارش روابط عمومی ؛ دکتر شمس در مراسم تودیع و معارفه رییس آموزشکده فنی و حرفه ای شماره یک  تبریز با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه " کشور به موازات نیاز به علم به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد "، اظهار داشت : فعالیت در مجموعه فنی و حرفه ای ارزشمند است و با توجه به اینکه این مجموعه تازه تاسیس بوده و از سال 90 احیا شده است، نیاز به حمایت های زیادی دارد.

  وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای دارای ظرفیت و توانمندی بالایی است و برای پیشرفت نیاز به تغییر نگرش دارد، افزود: به دلیل نبود فرهنگ سازی مناسب، متاسفانه روز به روز تعداد دانش آموزانی که به مراکز فنی و حرفه ای وارد می شوند کمتر می شود و این مراکز به دلیل عدم توجه کافی با بحران مالی مواجه هستند.

  وی با اشاره به اینکه باید عظمت دانشگاه فنی و حرفه ای برای همگان شناخته شود و این امر مستلزم تبلیغات است، ادامه داد: در حال حاضر دبیرستان ها در حال تقویت و هنرستان ها در حال تضعیف هستند و سرمایه های عظیمی در حال نابودی است چرا که قدمت برخی هنرستان ها خیلی بیشتر از دانشگاه هاست.

  سرپرست معاونت اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای ،نبود بودجه کافی را دلیل اصلی تعطیلی پروژه های عمرانی نیمه تمام این مراکز دانست و افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای 90 پروژه عمرانی نیمه تمام دارد که بخاطر هزینه های جانبی بدون استفاده و مستهلک باقی مانده اند.

  دکتر شمس تاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای این ظرفیت را دارد که حتی در کوتاه مدت مسیری را بگشاید که از لحاظ مالی سایر بخشها را نیز تامین کند و این امر مستلزم حمایت کافی و تلاش در این زمینه است.

  وی با بیان اینکه کارآفرینی در سطح کشور موج می زند، گفت: به زودی نمایشگاهی از دستاوردهای کارآفرینان را افتتاح خواهیم کرد و سعی داریم این نمایشگاه به صورت دائمی باشد.

  وی در رابطه با ادغام دانشگاه فنی و حرفه ای با دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: این موضوع به آن شکل مطرح نیست ولی در برخی ظرفیت ها می توان هم پوشانی ایجاد کرده و در برخی اهداف مشترک این دو دانشگاه هم افزایی صورت گیرد و در کنار هم به صورت یک مجموعه با دوبال فعالیت و تلاش کنند.

  شمس افزود: ما در دانشگاه فنی و حرفه ای بخش آموزش آزاد را راه اندازی می کنیم تا دوره های تخصصی را برای کارکنان صنعت برگزار کنیم.

  گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات سید صمد صمدانی اقدم، رییس سابق آموزشکده فنی و حرفه ای شماره یک تبریز تقدیر و دکتر جعفر احمدی به عنوان رییس جدید این مرکز علمی معرفی شد .

  مهندس صمدانی اقدم، رییس سابق آموزشکده نیز در این مراسم با ارائه آماری از آموزشکده استان گفت: در آذربایجان شرقی هشت آموزشکده فنی و حرفه ای وجود دارد که از این تعداد دو آموزشکده مخصوص دختران و بقیه مخصوص پسران است.

  وی با بیان اینکه وظیفه اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای اصلاح هرم تحصیلی است، افزود:7000 نفر دانشجو در این مراکز در 34 رشته مختلف در حال تحصیل هستند.

  دکتر احمدی؛رییس آموزشکده فنی و حرفه ای شماره یک تبریز و  عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز در این مراسم اظهار کرد: رشد علمی عامل مهمی است که باعث پیشرفت و سربلندی کشور می شود و با برنامه ریزی راهبردی و همکاری و تعامل می توان به قله های علمی رسید و واقعیتی که ما اکنون در جامعه با آن روبرو هستیم این است که اعتبارات دولتی به تنهایی نمی تواند جوابگوی مسائل و مشکلات مالی دانشگاه ها باشد و بر این اساس هر دانشگاهی باید یک منبع درآمد پایدار و ثابت برای خود ایجادکند.

  وی ادامه داد: مشکل اصلی که در روند آموزشی کشور وجود دارد این است که آموزش بیشتر عرضه محور است تا تقاضا محور و بنابراین در برخی زمینه ها به تولید بیکاری دامن زده شده است و این در حالی است که اگر آموزش تقاضا محور باشد اکثر مسائل و مشکلاتی که جامعه در حوزه آموزش و پژوهش با آن دست و پنجه نرم می کند حل خواهد شد.

  احمدی با اشاره به اینکه سیستم برنامه ریزی مدیریتی در استانهای صنعتی باید با بقیه استانها متفاوت باشد، تاکید کرد: در استانهای صنعتی دانشگاه و صنعت باید زیر یک سقف بوده و در این حوزه همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

  وی افزود: طی تحقیقات انجام گرفته تنها 23 درصد از دانشگاه های جهان به بودجه دولتی وابسته اند و اکثر دانشگاه های مطرح در سطح جهانی خود درآمد زایی کرده و بودجه خود را تامین می کنند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: دانشگاه فنی و حرفه ای
  شماره مطلب: 2550
  دفعات دیده شده: 3242 | آخرین مشاهده: 5 ساعت پیش
مرتبط
 • رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران قم منصوب شد

  رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران قم منصوب شد
  دکتر محبوبه شمسی،رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران قم شد
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 26 شهریور 1393
 • سرپرست آموزشکده فنی و حرفه ای پسران قم منصوب شد

  سرپرست آموزشکده فنی و حرفه ای پسران قم منصوب شد
  دکتر مهدی علینقی زاده ،سرپرست آموزشکده ی فنی و حرفه ای پسران قم شد
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 26 شهریور 1393
 • رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران خرم آباد منصوب شد

  رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران خرم آباد منصوب شد
  شهناز سپهوند ،رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران خرم آباد شد
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 27 مرداد 1393
 • رییس آموزشکده ی فنی و حرفه ای پسران ملایر منصوب شد

  رییس آموزشکده ی فنی و حرفه ای پسران ملایر منصوب شد
  دکتر مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای در حکمی حمید رضا سلیمانی را به سمت رییس آموزشکده فنی و حرفه ای پسران ملایر(خوارزمی) منصوب کرد .
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 1 مرداد 1393
 • امنیت سازمانی در گرو ایجاد حراست عام

  امنیت سازمانی در گرو ایجاد حراست عام
  مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با حضور مدیرکل حراست مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای، معاون حراست کل استان ، مدیرکل، معاونین، روسای ستادی و مراکز استان تهران برگزار شد و طی این مراسم، داود بختیاری از این سمت تکریم و تودیع و عبدالله کابلی به …
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 13 آذر 1393