فراخوانی ...
مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 ساعت 8:58
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

  دکتر کورش پرند،  معاون وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: 8  هزار و  156 نفر شامل 5 هزار270 نفر شرکت کننده مرد  و 2 هزار و  886 نفر شرکت کننده زن که در مرحله شهرستانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت موفق به کسب نمره قبولی شده اند، در در روزهای یازدهم  و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری در 30 رشته مهارتی به رقابت خواهند پرداخت.

   

  دکتر پرند افزود: این مسابقات به صورت پروژه های عملی  8 تا 12 ساعته در 2 روز متوالی انجام می شود و برگزیدگان آن به مرحله کشوری پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد راه می یابند.

   

  وی تصریح کرد: مرحله شهرستانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت با 46 هزار و 183نفر شرکت کننده شامل 32 هزار و 405 نفر شرکت کننده مرد و 13 هزار و777  نفر شرکت کننده زن به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در دو تاریخ 25/11/92 و23/12/92 در سراسر کشور برگزار  شد و پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام شد.

   

  دکتر پرند تصریح کرد : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت    WSI ،  متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالانه می باشد که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات ملی مهارت در دو مرحله در تاریخ های 25/11/92 و23/12/92 برگزار شد و مرحله استانی یازدهم و دوازدهم اردیبهشت 1393 و مرحله کشوری شهریور 1393برگزار می شود.

   

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش دیدگان مراکز آموزش فنی وحرفه ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش، فنی و حرفه ای و نظری، دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی از شرکت کنندگان این دوره از مسابقات ملی مهارت هستند.

   

  دکتر کورش پرند بیان داشت: پانزدهمین مسابقات ملی مهارت در 30 رشته آموزشی شامل: ساخت وتولید (تیمی3 نفره)-مکاترونیک (تیمی 2 نفره)-،طراحی مهندسی مکانیک-تراش CNC-فرز CNC- فناوری اطلاعات-راه کارهای نرم افزاری برای تجارت-جوشکاری-کاشیکاری دیوار و کف- صافکاری خودرو- لوله کشی و گرمایشی- الکترونیک- طراحی وب- تاسیسات الکتریکی- کنترل صنعتی- مدیریت آب و فاضلاب- آجرچینی- رباتیک (تیمی 2 نفره)- کابینت سازی (چوبی)- اتصالات چوبی-جواهر سازی- خیاطی ( فناوری مد)- قنادی (شیرینی پزی)- فناوری اتومبیل- آشپزی-  نقاشی خودرو-طراحی فضای سبز(تیمی 2 نفره)-  تبرید و تهویه- فناوری اطلاعات –مدیریت سیستم های تحت شبکه- فناوری طراحی گرافیک و گل آرایی برگزار می شود.

   

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان ،معرفی آموزش های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعة اقتصاد به عموم مردم وجلب نظر مسئولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع وصنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت های حرفه ای کشور تا سطح مهارت های جهانی و شناسایی کمبودها در آموزش های فنی وحرفه ای و برنامه ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای، شناسایی ومعرفی افراد ماهر ونخبه به صنایع وبنگاه های اقتصادی، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه ای جوانان وایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت وایجاد سیستم ارزیابی نظام آموزش مهارتی کشور از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است

   

  دکتر پرند درخصوص تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات ملی مهارت بیان داشت: اعطای مدال، لوح تقدیر، استفاده از برگزیدگان به عنوان مربیان آموزشی، معرفی به بنیاد ملی نخبگان و سایر حمایتهای مادی و معنوی برای جذب، حفظ و نگهداری آنها به عنوان نخبگان مهارتی کشور از جمله تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات مهارت است.

   

  شایان ذکر است، برگزیدگان نهایی چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی درچند رشته منتخب  به  چهل و سومین  مسابقات جهانی مهارت که در سال 2015 در کشور  برزیل برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

   

  این گزارش افزود: در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت( آلمان  2013 ) که تیر ماه سال 92 در لایپزیک آلمان برگزار شد، تیم ملی مهارت کشور توانست با کسب مدال نقره در رشته های رباتیک و جواهرسازی و مدال برنز در رشته ی طراحی وب و همچنین 8 مدالیون افتخار در رشته های مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک CAD،الکترونیک، جوشکاری، راهکارهای تجاری درنرم افزار، فناوری اتومبیل، مدیریت سیستم های تحت شبکه و فناوری طراحی گرافیک و با 2 رتبه ارتقا نسبت به دوره قبل در رتبه بندی میانگین امتیازات تیمی در میان 52 کشور جهان، مقام چهارم جهانی را کسب نماید.  اطلاعیه| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2414
  دفعات دیده شده: 2569 | آخرین مشاهده: 18 ساعت پیش
مرتبط
 • حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015

  حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از درخشش تیم نخبگان مهارتی استان تهران با کسب 13 مدال و 16 دیپلم افتخار در چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت و راهیابی هفت نفر از استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان به اردوی مسابقات جهانی برزیل 2015 خبر داد.
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 22 آبان 1393
 • جوانان با قابلیت های مهارتی بالا به مسابقات جهانی برزیل اعزام می شوند

  جوانان با قابلیت های مهارتی بالا به مسابقات جهانی برزیل اعزام می شوند
  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: نفرات برتر کشوری در مسابقات ملی مهارت در هر رشته به اردوی تیم مهارت دعوت شده و از این بین نفرات برتر به مسابقات جهانی سال 2015 برزیل اعزام می شوند.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 27 مهر 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت

  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت
  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل–2015) از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 صورت می گیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 بهمن 1392
 • ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )

  ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )
  علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 می توانند در یکی از دو بازه زمانی 1/11/92 تا 10/11/92برای شرکت در آزمون مورخ 25 بهمن ماه سال جاری و یا 26/11/92 تا 15/12/92 برای آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392