فراخوانی ...
آموختن یک مهارت توسط دانش آموزان د ردوران تحصیل نسخه چاپی RSS
 • شنبه 6 اردیبهشت 1393 ساعت 8:36
  آموختن یک مهارت توسط دانش آموزان د ردوران تحصیل معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:باید در اوقات فراغت به این نکته توجه شود که بنا به گفته وزیرآموزش و پرورش هر دانش آموز حداقل یک مهارت را بیاموزد.

  حمیدرضا کفاش در اولین جلسه اعضای کمیسیون فعالیت های تابستانی که امروز 3 اردیبهشت در معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش برگزار شد اظهار داشت: باید در اوقات فراغت به این نکته توجه شود که بنا به گفته وزیرآموزش و پرورش هر دانش آموز حداقل یک مهارت را بیاموزد .

  وی افزود: یکی دیگر از مسائلی که باید در اوقات فراغت دانش آموزان مد نظر قرار گیرد رعایت شعار سال یعنی اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برای شاد کردن دل رهبرمعظم انقلاب تا بدانند آموزش وپرورش نیز با روحیه جهادی در راه توسعه و آبادانی کشور در تابستان وارد خواهد شد.

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هنرستان ها و مراکز کار و دانش باید در کارگاه ها را به روی دانش آموزان باز کنند تا بتوانند در زمینه خلاقیت و تولید گامی موثر بردارند.

  وی ادامه داد: ستاد و دبیرخانه دائمی باید احیا شود و آیین نامه ها طبق نظر دوستان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بازبینی قرار گیرد و به یاری خدا و طبق نظر دوستان از مهرماه 12 جلسه در موضوع اوقات فراقت دانش اموزان در سال برگزار شود.

  کفاش یادآور شد: فعالیت ها باید به صورت جداگانه احصاء شود و هر مجموعه و متولی نقش خود را به صورت هماهنگ با بقیه اجرا کند و امور مالی و اعتبارات و جلب مشارکت ها باید مد نظر قرار گیرد.

  وی اذعان داشت: معتقدیم قبل از انجام هر کاری و ابلاغ آن به استان ها نظر جمعی را دریافت کنیم و پس از تکمیل دستورالعمل آن را به استان ها ابلاغ نماییم.

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فعالیت ها اوقات فراغت باید باز مهندسی شود گفت: نقش تشکلهای دانش آموزی باید پررنگ تر شود زیرا تشکلها در فعالیت های اوقات فراغت بسیار موثر هستند.

  عبدالرسول عمادی رئیس سنجش مرکز اموزش وپرورش در این جلسه خاطرنشان کرد: فعالیت های اوقات فراغت جز فعالیت های غیر رسمی آموزش و پرورش است و بهتر است کمیسیون نگاه از بالا به پایین نداشته باشد و بیشتر پایگاه محور عمل کند.

  وی افزود: به عقیده بنده این کار با سیاست های آقای فانی در خصوص بهبود مدیریت آموزشگاهی بسیار موثر است وبه نوعی ما بیشترین اهمیت را به سطح پایگاه ها داده ایم زیرا در جلسات اقدام روشنی را نمی توان به پایگاه ها القاء کرد و با تمرکز مدیریت در خود پایگاه ها عملکرد بهتری را می توان دریافت.

  حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این جلسه اظهار داشت : آنچه در اوقات فراغت مغفول مانده این است که مدیریت اصلی اوقات فراغت دانش آموزان برعهده خانواده ها است زیرا خانواده در تربیت دانش اموزان تاثیر بسزایی دارد و آموزش وپرورش و نهادهای دیگر تنها کمک کار خانواده هستند

  وی افزود: اگر بتوانید این امر را بین خانواده ها نهادینه کنیم والدین نیز پای کار خواهند آمد و در زمینه تربیت فعالیت می کنند نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که تربیت در محیط غیررسمی اتفاق می افتد و متولیان امر باید کار را به تشکلهای دانش آموزی واگذار کنند و آموزش و پرورش تنها به عنوان یک سیاست گذار عمل نماید.

  دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خاطرنشان کرد: آنچه که مهم است نگاه ارزشمند آقای فانی به بحث تشکل ها است که اعتبارات خوبی نیز برای آن در نظر گرفته شده است و نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرداحیا اردوهای دانش آموزی است زیرا در این اردوها دانش آموزان مهارت های لازم برای زندگی آینده خود را کسب می کنند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: خبرگزاری پانا
  شماره مطلب: 2399
  دفعات دیده شده: 2685 | آخرین مشاهده: 20 ساعت پیش
مرتبط
 • راه اندازی نخستین هنرستان انیمیشن در فارس

  راه اندازی نخستین هنرستان انیمیشن در فارس
  نخستین هنرستان انیمیشن فارس در شیراز راه اندازی شد. مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: نخستین هنرستان انیمیشن فارس در ۲ واحد جداگانه ویژه دختران و پسران ظرفیت پذیرش ۲۰۰ دانش آموز را دارد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 23 شهریور 1392
 • معرفی رشته دبیر فنی برق (گرایش الکترونیک)


  تدریس در مقطع دبیرستان از حساسیتهای خاص خود است.از یک سو نسل نوین در حال آموزش و یادگیری است و از سوی دیگر برای آموزش آنان مهارت و فن های ویژه ای لازم است.   انجام این مهم و تربیت افرادی که بتوانند دو ویژگی یادشده را به طور همزمان بکارگیرند، بعنوان یکی از دل مشغولی مهم …
  صفحات داخلی | اجتماعی | چهارشنبه 26 تیر 1392
 • معرفی رشته دبیر فنی برق (گرایش الکترونیک)


  معرفی رشته دبیر فنی برق (گرایش الکترونیک)تدریس در مقطع دبیرستان از حساسیتهای خاص خود است.از یک سو نسل نوین در حال آموزش و یادگیری است و از سوی دیگر برای آموزش آنان مهارت و فن های ویژه ای لازم است. انجام این مهم و تربیت افرادی که بتوانند دو ویژگی یادشده را به طور همزمان …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 17 تیر 1392
 • تحصیل 900 هزار دانش آموز در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش

  تحصیل 900 هزار دانش آموز در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش
  بیش از 900 هزار دانش آموز در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش اداره های کل آموزش و پرورش سراسر کشور تحصیل می کنند.ابراهیم سحرخیز گفت: از مجموع یک میلیون و 800 هزار دانش آموز سال های دوم و سوم متوسطه سراسر کشور بیش از 900 هزار نفر در رشته های فنی و حرفه ای کاردانش تحصیل می کنند. …
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 25 آبان 1391
 • راه‌اندازی 20 رشته هنرستانی منطبق با بازار کار/ افزایش 14 میلیونی دانش آموزان

  راه‌اندازی 20 رشته هنرستانی منطبق با بازار کار/ افزایش 14 میلیونی دانش آموزان
  کاهش سرانه مطالعه معلمان، برچیده شدن تابلوی مدارس قرآنی و رد این موضوع از سوی مسوولان آموزش و پرورش، پرداخت حقوق معلمان قرآنی، مژده به معلمان خارج از کشور برای پرداخت حقوق شان، جذب 45 درصدی دانش آموزان در هنرستانها، موافق نبودن آموزش و پرورش با استفاده دانش آموزان از تلفن …
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 18 آبان 1391