فراخوانی ...
دیدار نوروزی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با کارکنان معاونت پژوهش و برنامه ریزی نسخه چاپی RSS
 • سه‌شنبه 26 فروردین 1393 ساعت 11:43
  دیدار نوروزی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با کارکنان معاونت پژوهش و برنامه ریزی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روز دوشنبه مورخ 18 فروردین 1393در نشستی با کارکنان معاونت پژوهش این سازمان دیدار کرد.

  در ابتدا مهر علیزاده معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان ضمن خوش آمد گویی به دکتر پرند ریاست سازمان و هیات همراهشان و تبریک سال نو  افزود: سال 92 در این معاونت اقدامات بزرگی صورت پذیرفت . در بخش مشاوره و هدایت آموزشی کارهای بسیار خوبی صورت پذیرفته و به زودی شاهد رونمایی از بانک اطلاعات نخبگان مهارتی خواهیم بود و در بخش آزمون توانستیم کارنامه بسیار خوبی از خود بجا بگذاریم و در سال جدید با توسعه گواهی نامه های الکترونیکی و آزمون های مجازی گام های خوبی را در این حوزه خواهیم برداشت.

   

  وی گفت: در بخش المپیاد که زبان زد عام و خاص است و با قدرت هرچه بیشتر در سال جدید فعالیت خواهیم نمود و کار بسیار خوبی که در این بخش در حال پی گیری می باشد نگاه متفاوت و مهندسی مجدد این مسابقات می باشد که امیدواریم این نگاه نو در کلیه بخش های آموزشی سازمان نیز تحقق پیدا نماید.

   

  ایشان ادامه داد: در بخش پژوهش نیز به نقش برجسته این حوزه در مجامع علمی و دانشگاهی به خصوص با برگزاری همایش بین المللی مهارت آموزی و اشتغال و همچنین راه اندازی فصلنامه علمی ترویجی به عنوان تنها فصلنامه علمی کشور با گرید علمی- ترویجی در حوزه مهارتی پرداخت .

   

  وی در ادامه افزود : کارگاه شاه بیت اصلی این سازمان را تشکیل می دهد اگر در این قسمت بتوانیم قوی عمل نماییم در همه حوزه های آن همانند مر بی ، تجهیزات و ... در تمام زمینه های سازمان موفق می شویم و امیدواریم در سال جدید برنامه ریزی خوبی در زمینه کیفیت آموزش های مهارتی داشته باشیم . وی با اشاره به اینکه تولیدات سازمان باید از کپی و ترجمه صرف به بومی سازی و بحث درون سازمانی پرداخته شود افزود: حوزه استاندارد سازی سازمان و بقیه حوزه ها صرفا نباید کار ترجمه ای را به عنوان الگوی سازمانی قرار دهند و این یک تهدید است و سازمانی موفق است که دارای سبک سازمانی خود باشد .

   

  مهرعلیزاده در پایان با بازنگری مجددانه سازمان در بحث نظام جبران خدمت افزود که این عمل موثر ترین عامل نشاط سازمانی می باشد  و در این زمینه افزود : بازنگری نظام جبران خدمت باعث بالارفتن منزلت اجتماعی مشاغل سازمان نیز می شود 

   

  دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست مذکور ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید از تلاش و زحمات کارکنان  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بخصوص پرسنل معاونت پژوهش و برنامه ریزی تقدیر و تشکر نمودند .

   

  وی افزود: کارهای خوب و شاخص در حوزه معاونت پژوهش و برنامه ریزی صورت پذیرفت که بر هیچ کس در سازمان پوشیده نیست این اقدامات از رتبه چهارم المپیاد جهانی در میانگین نمرات شرکت کنندگان گرفته تا برگزاری آزمون با این سبک و سیاق در چند سال اخیر و بخصوص در سال 92 و مدل بندی این حوزه بسیار خوب صورت پذیرفت به طوری که با راه اندازی سامانه گواهی نامه های هوشمند چندین وزارت خانه (آموزش و پرورش ، ارشاد و ...)خواستار الگو برداری از این شیوه امنیتی گواهی نامه ها شدند در حوزه پژوهشی با برگزاری همایش بین المللی مهارت آموزی و اشتغال و همچنین راه اندازی فصلنامه علمی ترویجی مهارت و طرح های پژوهشی اقدامات خوبی صورت پذیرفت و توضیحاتی را ارائه نمودند .

   

  وی در ادامه افزود: سال 93 سال مشاوره است و در این زمینه اقدامات خوبی صورت پذیرفتهکه در سال 93 با راه اندازی بانک اطلاعات نخبگان و مشاوره مجازی و ... می بایست با تلاش بیشتر در این زمینه معاونت گام بردارد .

   

  دکتر پرند بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در بحث اشتغال مسئولیت سنگینی دارد. رابطه مستقیمی بین بزه و بیکاری وجود دارد که چنانچه غیر مسوولانه به این موضوع نگاه کنیم این بزهکاری دامن ما و خانواده های ما را خواهد گرفت لذا در این زمینه یک بسته پیشنهادی سیاسی اشتغال در حال تدوین است که کلیه صاحب نظران حوزه های مختلف ستادی می بایست نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نماید تا به عنوان یک بسته کامل و جامع به وزیر محترم ارائه گردد  .

   

  وی افزود: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، برنامه های عملیاتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را درحوزه اشتغال ارائه کرده است که این وظیفه ما را در حوزه اشتغال پررنگ تر می نماید.

   

  وی افزود: کارهای خوبی نیز صورت پذیرفته که انشاالله باعث خیر و برکت برای کشور می شود .

   

  در خاتمه به پرسش چند تن از کارکنان در حوزهای معیشتی و مهارتی کارکنان سازمان پاسخ دادند .  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2351
  دفعات دیده شده: 2879 | آخرین مشاهده: 13 ساعت پیش
مرتبط
 • حذف آموزش های موازی بخش دولتی با آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در دستورکار سازمان است

  حذف آموزش های موازی بخش دولتی با آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در دستورکار سازمان است
  محمد امین سازگارنژاد معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جریان سفر خود به استان کردستان با اعضای هیئت مدیره کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد و انجمن های صنفی شهرستان های استان دیدار و گفتگو کرد .
  خبر | اجتماعی | شنبه 16 مرداد 1395
 • دیدار سفیر چین و هیات همراه با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

  دیدار سفیر چین و هیات همراه با معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صبح امروز دوشنبه 11 مرداد ماه با پانگ سن، سفیر چین دیدار و گفتگو کرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 11 مرداد 1395
 • مهارت های فنی و حرفه ای ستونی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود

  مهارت های فنی و حرفه ای ستونی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود
  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهارت های فنی و حرفه ای و حرفه آموزی جوانان ستونی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود تصریح کرد: قطعا اگر کشور به سمت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت های حرفه ای سوق داده شود، به طور حتم شاهد تغییرات بنیادین و حرکت و توسعه ملی خواهیم بود.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 4 مرداد 1395
 • بازدید رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فرایند آماده سازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد

  بازدید رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فرایند آماده سازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد
  دکتر کورش پرند، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از فرایند آماده سازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد استان البرز بازدید کرد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393
 • جهت گیری آموزش های مهارتی در راستای توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی

  جهت گیری آموزش های مهارتی در راستای توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی
  جهت گیری آموزش های مهارتی در راستای توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فردوسی به عنوان دانشگاه مادر در خراسان رضوی
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 26 فروردین 1393