فراخوانی ...
پروفسور سمیعی و فرمانده نیروی دریایی در جمع برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی امسال نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 9:26
  پروفسور سمیعی و فرمانده نیروی دریایی در جمع برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی امسال برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی طی مراسمی با حضور رییس جمهور، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزرای علوم و بهداشت معرفی و تقدیر شدند.

  بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی صبح امروز در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.


  در این دوره از جشنواره در بخش پژوهش های بنیادی، پروفسور مجید سمیعی، جراح نام آور ایرانی مقیم آلمان به پاس تلاش های پیگیر در پیشبرد مرزهای دانش در جراحی مغز و اعصاب در جهان و تلاش برای ارتقای این دانش در ایران به عنوان برگزیده ویژه، حائز رتبه اول پژوهش های بنیادی شد و دکتر سید مجید محسنی ارمکی از دانشگاه شهید بهشتی با طرح نانواسیلاتور میکرو موج اسینترونیکی با مواد همسان گرد و دکتر فرشید رئیسی از دانشگاه صنعتی مالک اشتر با طرح دستیابی به فناوری دیود سالیتانی بر پایه پیوند جوزفسون حائز رتبه دوم پژوهش های بنیادی شدند.

   

  دکتر محمدرضا پاکروان از شرکت پرتو تماس نوین هم رتبه دوم پژوهش های کاربردی را با طراحی و ساخت سیستم انتقال نوری STM کسب کرد.

   

  شبیه ساز کامل متحرک هواپیمای ایران 140 هم جایزه رتبه دوم پژوهش های کاربردی را برای شرکت شبیه سازان ایمن به ارمغان آورد.

   

  دکتر محمد صالحی ابرقویی از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی فارس هم با مطالعه جامع بیماری جاروک لیموترش در جنوب ایران رتبه دوم پژوهش های کاربردی را کسب کرد.

   

  امیردریادار دکتر حبیب الله سیاری با طراحی و ساخت ناوشکن جماران، حائز رتبه دوم پژوهش های توسعه یی شد و دکتر احمد شیخی از دانشگاه شیراز با طرح ماهیت ترمودینامیکی نیروی گرانش حائز رتبه سوم پژوهش های بنیادی شد.

   

  همچنین دکتر محمدرضا آی با طراحی و ساخت سامانه های پزشکی گاما برای جراحی غدد لنفاوی، دکتر کورش وحدتی از دانشگاه تهران با توسعه فناوری های نوین در تکثیر و پرورش درختان گردو و سازمان صنایع دفاع با تدوین دانش فنی و راه اندازی خط تولید صنعتی پودر تنگستن، حائز رتبه سوم پژوهش های کاربردی شدند.

   

  در بخش پژوهش های توسعه یی هم دکتر محمد مجید ابراهیمی از سازمان دامپزشکی با تولید واکسن زنده گامبورو، مهندس کورش شفیعی با تهیه ماده اولیه دارویی قرص نیترو گلیسیرین، دکتر امیرحسین بهروش با ارائه روش نوین تولید مدل مومی سبک در فرآیند ریخته گری دقیق پره توربین، شرکت صا ایران با ساخت موشک انداز ضد زره ذوالفقار و

   

  محمد زارع طرزجانی با طراحی و ساخت خط تولید نخ BCF حائز رتبه یوم شدند.

   

  مسعود فرقدانی از شرکت مهندسی نفت ابزار نیز با طرح کسب دانش فنی و راه اندازی خط تولید پیمانه گرها با جابجایی مثبت، عنوان برگزیده موفق در تولید ملی را کسب کرد.

   

  در بخش ایرانیان مقیم خارج هم دکتر سیامک از دانشگاه استراسبورگ با طرح نسبی جدید در انسان حائز رتبه اول پژوهش های بنیادی و دکتر نادر باقرزاده از دانشگاه کالیفرنیا با تحلیل و طراحی کارآ با توان مصرفی پایین مبتنی بر شبکه تراشه حائز رتبه اول پژوهش های کاربردی شد.

   

  در بخش دانشمندان خارجی جشنواره امسال هم دکتر ریچارد کامپتون از دانشگاه استنفورد با طرحی در حوزه نانوالکتروشیمی، رتبه اول پژوهش های کاربردی و دکتر اریک کلینیپتر با اثبات آنتی آروماتیسیته با اثر آنیزوتروپی و دکتر بن زانگ تانگ ازدانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ با طرح نشر القایی انباشتگی مولکولی رتبه دوم پژوهش های بنیادی را کسب کردند.

   

  دکتر دیوید ادواردز از دانشگاه کویینزلند با طرح شناسایی ژنوم گیاهان زراعی و دکتر لازلو روسیول از دانشگاه سمیل ویز با ارائه مکانیزم جدید و منحصر به فرد تنظیم GFR رتبه سوم پژوهش های بنیادی را کسب کردند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: ایسنا
  شماره مطلب: 2279
  دفعات دیده شده: 2443 | آخرین مشاهده: 7 ساعت پیش
مرتبط
 • جزئیات اعطای تسهیلات به نخبگان و استعدادهای برتر در سال 93 اعلام شد

  جزئیات اعطای تسهیلات به نخبگان و استعدادهای برتر در سال 93 اعلام شد
  معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از ابلاغ شیوه نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال 1393 بر اساس سیاست های تشویقی و رقابتی جدید و به منظور ارائه تسهیلات هدفمند پس از احراز شرایط و پویایی علمی و پژوهشی به نخبگان و استعدادهای برتر خبرداد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 19 فروردین 1393
 • برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی

  برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی

  خبر | اجتماعی | دوشنبه 12 اسفند 1392
 • معرفی رشته کنترل هوایی و مهندسی فرماندهی


  دیباچه:نیروی هوایی در دیدگاه عامه مردم مساوی است با خلبان هایی که سوار بر هواپیما های شکاری، ضربتی، اکتشافی، مسافربری یا ترابری بر فراز آسمان ها پرواز می کنند. در حالی که نیروی هوایی هر کشوری علاوه بر خلبانان، نیروهای دیگری نیز هستند که مشاغل بسیار حیاتی و مهمی را بر عهده …
  صفحات داخلی | اجتماعی | چهارشنبه 30 مرداد 1392
 • معرفی رشته های دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر


   دیباچه:دریا سالار "الفرد تیرهامان" ابداع کننده استراتژی دریایی در اوایل قرن بیستم می گوید:"اقیانوس های کره زمین، حبابی پر آب هستند که جدار زمین را پوشانده اند. هر کشور و یا ائتلافی از کشورها که قدرت فرماندهی بر این دریاهای بزرگ را داشته باشد، می تواند ثروت دنیا را کنترل کند …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • ده اتفاق تکنولوژیک تا سال 2030

  ده اتفاق تکنولوژیک تا سال 2030
    1- نمک زدایی صنعتی آب اقیانوس ها نمک زدایی و تصفیه در سطح صنعتی و وسیع تا سال 2030 به فرآیندی معمول بدل خواهد شد. با پیشرفت های سریع در تولید انرژی خورشیدی، احتمالا قادر خواهیم بود تا از گرمای مازاد حاصل از سلول های فوتوولتائیک آب دریا را نمک زدایی کنیم. پیش بینی شده با …
  دانستنی و سرگرمی | علمی | شنبه 31 خرداد 1393