فراخوانی ...
سالن چند منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب افتتاح شد نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 21 بهمن 1392 ساعت 9:27
  سالن چند منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب افتتاح شد سالن چند منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سراب در آیینی با حضورحجه الاسلام و المسلمین اکرمی امام جمعه سراب ، سعادتی فرماندار سراب و هیئت همراه و میهمانان مدعو به مناسبت ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

  در آیین با شکوه که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان همراه بود از این سالن بهره برداری بعمل آمد.

   

  در ابتدای این مراسم نعمت علیزاده رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب ضمن خوشامدگویی به میهمانان عزیز به تشریح فعالیت های مرکز سراب پرداخته و گفت : مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب همکاری تنگاتنگی با کلیه ادارات شهرستان داشته و آماده ارائه خدمات آموزشی به همه اقشار جامعه می باشد.

   

  وی در خصوص همکاری های انجام گرفته با دیگر بخشها گفت : آموزش ویژه کارو دانش برای دانش آموزان،کارجویان شهری و روستایی یکی از مهمترین این بخش هاست .

   

  وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش های موجود در این مرکز ویترینی از اقدامات این مرکز است گفت: حضور مربیان زحمتکش و خدوم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پادگان ها .،زندان ها و روستاها به صورت گمنام بوده و ارائه خدمات آموزشی به این قشر از جامعه دارای ارزش فراوانی است.

   

  علیزاده گفت : مرکز آموزش فنی وحرفه ای سراب یکی از دو مرکز استان است که دارای مجوز جذب دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی در مقطع کاردانی است، که در صورت ثبت نام دانشجویان توسط سازمان سنجش آموزش کشور آماده ارائه خدمات آموزشی دانشگاهی نیز می باشد.

   

  در ادامه حجه الاسلام و المسلمین اکرمی امام جمعه شهرستان سراب نیز از اهتمام اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از ارائه آموزش های مهارتی به جوانان این خطه تقدیر و تشکر کرده و گفت : نیاز امروز جامعه آموزش اقشار مختلف مردم به جهت ورود به بازار کار می باشد.

   

  وی در خصوص ارائه آموزش ها به قشر زحمتکش کارگران ساختمانی تاکید کرد و از مسئولین مرتبط با این موضوع علی الخصوص سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها خواست در صورت عدم وجود مهارت کافی یک کارگر ساختمانی از بکار گیری این نیرو جدا خودداری گردد.

   

  وی از مربیان مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب خواست با جان و دل و به دور از تفکرات مدرک گرایی واقعا آموزشها و مهارتهای لازم را به کارآموزان ارائه نمایند.

   

  امام جمعه سراب ضمن گلایه از صدور مدارک دانشگاهی بدون پشتیبانی مهارتی در جامعه گفت : مربیان باید جلوی این خیانت ها را گرفته و واقعا در مورد بحث آموزش منجر به اشتغال فعالیت نمایند.

   

  اکرمی در ادامه با اشاره به این نکته گفت : افرادی که در بازار کار جذب میشوند لازم است جهت صحت انجام کارو ارائه خدمات نظارت کافی در مورد این افراد صورت پذیرد.

   

  در ادامه برنامه سعادتی فرماندار شهرستان سراب نیز با گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت : از همه تلاشگران خدوم حوزه آموزش های فنی وحرفه ای شهرستان سراب تقدیر و تشکر ویژه را دارم.

   

  سعادتی افتتاح این سالن را به همه همشهریان شهرستان سراب تبریک گفته و از تلاشهای مدیریت آموزش فنی و حرفه ای استان  به جهت حمایتهای لازم در خصوص ساخت و احداث این مرکز تقدیر و تشکر کرد.

   

  فرماندار سراب گفت : از زمانیکه سیاست گذاریها در جامعه برتوسعه آموزش های مهارتی گذاشته شد، هدف اصلی آن ارائه آموزش های بروز در راستای مهارت های شغلی بوده که جامعه نیازمند وجود آنهاست.

   

  سعادتی گفت : در بحث آموزشها در حوزه صنعت ساختمان در همه جای دنیا روال بر اینست که کارگر فاقد مهارت حق ورود به این حوزه را به هیچ وجه ندارد.وی برای مثال کشور استرالیا را مثال زده و گفت : در این کشور شغل صنعت ساختمان یکی از مشاغل پردرآمد و سود آور برای فعالین این بخش است ولی این کشور به علت سختگیری در خصوص اشتغال در این بخش به علت داشتن مهارت کافی و لازم ، دچار کمبود نیروی شاغل در این بخش است.

   

  وی گفت : این نوع رفتار امروزه در جامعه ما باید الگویی باشد که فعالین بخش ساختمان که اکنون براحتی و به هرنوع در این حوزه فعالیت می نمایند و هیچگونه نظارتی نیز بر کار آنها صورت نمی پذیرد

   

  ، اجرایی گردد.

   

  وی در ادامه گفت : درمورد آموزش های فنی و حرفه ای باید اینگونه رفتار شود که در خصوص یک مهارت بیش از اندازه آموزش ارائه نشود و به نقطه ای برسد که انبوهی از آموزش دیدگان این رشته فاقد شغل در جامعه تولید شود.

   

  سعادتی به بخش نیازسنجی آموزشی اشاره نموده و اهتمام به این بخش تاکید نمود.وی لازمه موفقیت در ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای را شناسایی گروههای هدف در جامعه را دانست.

   

  سخنران پایانی این مراسم سیدوحید زینالی معاون اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بود که در خصوص افتتاح این طرح گفت : اداره کل استان با همکار فرمانداران و شهردارانی فعلی و قبلی سعی نمود که این سالن را بنحو احسنت ساخته و تحویل شهروندان عزیز شهرستان سراب نماید.

   

  وی با اشاره به سند چشم انداز سال 1404 کشور گفت : کشور باید براساس این سند باید جزو کشورهای برتر حوزه علم و فناوری در منطقه باشد که در تحقق این امر تلاشهای فراوانی صورت پذیرفته است

   

  زینالی با اشاره به اینکه بیش از 50درصد از آموزشهای صورت گرفته در حوزه آموزشهای مهارتی توسط بازوان پرتلاش آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای استان بوده ، یکی از سیاستهای این اداره کل را تقویت بخش خصوصی و ورود بیش از پیش این عزیزان به حوزه آموزشهای مهارتی برشمرد.

   

  زینالی در خصوص نکته نظرات امام جمعه محترم و فرماندار تلاشگر شهرستان در خصوص بحث صنعت ساختمان گفت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اهتمام مدیرکل محترم مرکزی را مختص آموزش های صنعت ساختمان تجهیز نموده که صرفا به امر آموزش فعالین و کارگران این بخش خواهد پرداخت .

   

  وی گفت مرکز صنعت ساختمان لاله که قبلا در این خصوص فعالیت می نمود اکنون توسعه یافته و در مرکز آموزش فنی و حرفه ای 9دی تبریز که یکی از مراکز بزرگ تبریز است مستقریافته و تجهیز شده و بصورت جد وارد این حوزه شده است.

   

  وی گفت از سال85 تاکنون بالغ بر 700میلیون تومان در این مرکز هزینه شده است که در خصوص سالن افتتاح شده نیز گفت بیش از 350میلیون تومان جهت ساخت و تجهیز این سالن هزینه گردیده است که امروز با دستان امام جمعه افتتاح و هدیه ای از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به عزیزان شهرستان تقدیم گردید.

   

  زینالی گفت : همه این هزینه ها و تلاشها حتما باید منجر به پایین آمدن نرخ بیکاری در این شهرستان گردد والا این هزینه ها نتیجه واقعی خود را نشان نخواهد داد.

   

  وی از خیرین شهرستانی خواست با ورود به بحث احداث و تجهیز مراکز آموزش فنی وحرفه ای باقیات صالحاتی را برای خود به ذخیره بگذارند.زیرا که بحث اشتغال یک جوان قطعا دارای خیرات و مبرات فراوانی در جامعه خواهد بود.

   

  زینالی از حاج آقای علمی رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان سراب به جهت همیاری و همکاری های بیدریغ ایشان در جهت تامین فضای کانون فرهنگی که اکنون در اختیار آموزش فنی و حرفه ای قرار داده اند تقدیر و تشکر نمود که این امر موجب رونق گرفتن آموزشهای مهارتی برای خواهران و بانوان شهرستان گردیده است.

   

  معاون اداری و پشتیبانی از برنامه های آینده این مرکز در صورت تامین اعتبار احداث مسجد و نمازخانه این مرکز خواهد بود  که مقرر است با حمایت همه عزیزان نمازخانه ای در شان این مرکز احداث گردد.

   

  زینالی با اشاره به اینکه شهرستان سراب فاقد شهرک صنعتی دارای پتانسیل های آموزشی می باشد.ولی در عوض پتانسیل فراوانی در امر آموزشهای روستایی را داراست که در صورت همکاری اداره جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی با مرکز آموزش فنی و حرفه ای انفاقات مبارکی در خصوص آموزشهای فنی وحرفه ای در میان روستاییان رخ خواهد داد.

   

  کشاورزی نوین در بحث مهندسی کشاورزی و تغییر کاربری زمینهای کشت و نیز تغییر روشهای کشت و نوع کشت و تنوع محصول که منجر به بازدهی بیشتر و ارزش افزوده فروان میگردد از روشهای مورد استفاده در امر آموزش در حوزه روستایی میباشد که بکارگیری علوم روز و فناوری های جدید حاصل این نوع از صنعت کشاورزی میباشد.

   

  وی در پایان گفت : اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان تمام قد آماده ارائه خدمات آموزشی برای همه شهروندان استان بوده ودر صورت اشباع هرنوع آموزش در هر رشته امکان تغییر کاربری و نیز انتقال آموزشهای مورد نیاز به شهرستان را داراست.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2218
  دفعات دیده شده: 3195 | آخرین مشاهده: 19 ساعت پیش
مرتبط
 • افتتاح سالن ورزشی «شهید قلی زاده» آموزش فنی و حرفه ای استان فارس

  افتتاح سالن ورزشی «شهید قلی زاده» آموزش فنی و حرفه ای استان فارس
  سالن ورزشی چند منظوره «شهید قلی زاده» با حضور دکتر پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
  خبر | اجتماعی | شنبه 23 شهریور 1392
 • افتتاح و بهره برداری از 28 پروژه عمرانی ـ آموزشی در هفته دولت

  افتتاح و بهره برداری از 28 پروژه عمرانی ـ آموزشی در هفته دولت
  همزمان با هفته دولت، 28 پروژه عمرانی ـ آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افتتاح و به بهره برداری می رسد . به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلام این خبر گفت: …
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 5 شهریور 1391
 • بازدید معاون برنامه ریزی استانداری آذربایجان شرقی از مرکز جدید الاحداث شماره 3 خواهران تبریز

  بازدید معاون برنامه ریزی استانداری آذربایجان شرقی از مرکز جدید الاحداث شماره 3 خواهران تبریز
  دکتر مسجدی معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان شرقی از مرکز جدید الاحداث شماره 3 خواهران تبریز بازدید بعمل آورد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 24 بهمن 1391
 • سمینار مواجهه با بحران تأمین و فروش با نگرش اقتصاد مقاومتی

  سمینار مواجهه با بحران تأمین و فروش با نگرش اقتصاد مقاومتی
  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، نخستین مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای بازاریابی با مدیریت پرویز درگی در استان تهران افتتاح شد. در آیین افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد بازارسازان تهران سمینار مواجهه با بحران تأمین و فروش با نگرش اقتصاد …
  خبر | فرهنگی | پنج‌شنبه 7 دی 1391
 • نظام آموزش مهارت و فناوری، نظام صلاحیت حرفه ای، نظام احراز اشتغال از مهمترین دستاوردهای وزارت خانه در دولت دهم است


  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیران و مسؤولان در جلسه کارگروه اشتغال که در محل سالن اجتماعات استانداری تشکیل شد حاضر شدند و در این جلسه دکتر شیخ الاسلامی ضمن بیان حمایت وزارتخانه از اقتصاد مقاومتی، تشکیل سازمان ملی مهارت، تصویب نظام آموزش مهارت و فناوری، نظام …
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 27 شهریور 1391