فراخوانی ...
برگزاری نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 16 بهمن 1392 ساعت 9:20
  برگزاری نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران، مورخ 15/11/92 با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان رشته های روابط بین الملل، علوم سیاسی و مطالعات منطقه ای و مدیران ستادی، کارشناسان این سازمان و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه ها در محل این سازمان برگزار شد.

  در نشست مذکور دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان بر نقش دیپلماسی مهارت بر ابعاد دیگر دیپلماسی از جمله دیپلماسی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و ... تأکید کرد.

   

  دکتر کورش پرند اظهار داشت: بهره مندی از تجربیات سایر کشورها در طراحی دیپلماسی مهارت بسیار مؤثر بوده است.

   

  وی تأکید کرد: یک قدم کوچک در حوزه اشتغال در کشورهای خارجی کاری بسیار بزرگ در زمینه فرهنگی می باشد.

   

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های مناسب موجود در کشور، ثبات و امنیت سیاسی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران را زمینه مناسبی برای تعاملات بین المللی عنوان کرد.

   

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آموزش را ساده ترین راهکار در مسیر انتقال فرهنگ، تکنولوژی و .. دانست.

   

  وی بیان داشت: گام های اندیشمندانه در مسیر دیپلماسی مهارتی کمک بزرگی به دیپلماسی عمومی در کشور می باشد و وجود رایزن مهارتی در کشورهای دیگر نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

   

  دکتر   پرند در ادامه  بر شناسایی فرصت های منطقه ای در انتقال دوطرفه تکنولوژی تأکید کرد.

   

  رضا براتی، مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی این سازمان نیز در نشست مذکور بیان داشت: این سازمان در راستای دانش افزایی در زمینه دیپلماسی مهارتی که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از 2 سال پیش نسبت به طراحی آن برای نخستین بار در کشور اقدام کرده است.

   

  در نشست مذکور  در بخش اول سخنرانی پیرامون دیپلماسی مهارت آمریکا در خاور میانه توسط افسانه احدی، دانشجوی دکترای رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد تهران مرکزی و در بخش دوم سخنرانی پیرامون دیپلماسی مهارت چین در آفریقا توسط فریبرز ارغوانی دانشجوی دکترای رشته بین الملل دانشگاه تهران در برنامه نشست مذکور قرار داده است.

   

  وی در ادامه بیان داشت: در اجرای این دیپلماسی، تاکنون 20 میز را در حوزه کشورهای آسیایی، افریقایی و اروپایی فعال نموده و با حضور در کشورهای هدف تاکنون تفاهم نامه های همکاری مشترکی را به امضا رسانده و در حال اجرایی نمودن آن ها است.

   

  رضا براتی افزود: این سازمان تاکنون بیش از 300 نفر از مربیان آموزش فنی و حرفه ای کشورهای منطقه و حوزه آفریقا از جمله مربیان عراق، افغانستان، لبنان، تانزانیا و زنگبار را تحت آموزش در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور قرار داده است.

   

  وی در ادامه بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کنار اقدامات میدانی صورت گرفته در راستای تولید ادبیات، گفتمان سازی و دانش افزایی در خصوص دیپلماسی مهارت به  برگزاری نشست ها و همایش های تخصصی مرتبط را در برنامه خود دارد.

   

  رضا براتی تأکید کرد: با برنامه ریزی جامع و هماهنگ بین بخشی در راستای تقویت منابع ملی و سرمایه های علمی کشور می توانیم کوشا باشیم و گام های ثمربخشی برداریم.

   

  در ادامه دکتر موسوی،  مدرس و پژوهشگر روابط بین الملل نیز که در این نشست حضور داشت، به موضوعات ارائه شده توسط افسانه احدی و فریبرز ارغوانی پرداخت .

   

  وی در ادامه با تأکید بر استفاده از تجارب کشورهای دیگر  برای موفقیت در اجرای دیپلماسی مهارت بیان داشت: بایستی همه دیپلماسی های کشور با هم هماهنگ باشند و دستگاههای اجرایی مرتبط کشور در این زمینه همکاری نمایند.

   

  دکتر صالحی، مدرس و پژوهشگر روابط بین الملل نیز در این نشست حضور داشت با بیان اینکه،  تنها سازمانی که به طور مداوم در استراتژی خود دیپلماسی مهارت را به صورت راهبردهای کلان، میان مدت در قالب برنامه های خود گنجانده است سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور است گفت: این سازمان در این زمینه از عملکرد خوبی برخوردار است.

   

  دکتر صالحی در ادامه بیان داشت: دیپلماسی مهارت به عنوان رویکردی اجتناب ناپذیر بایستی مورد توجه قرار گیرد .

   

  وی در ادامه اظهار امیدواری کرد: با توجه به اقدامات و ارتباطات خوبی که در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص دیپلماسی مهارت صورت گرفته است در آینده نزدیک شاهد برگزاری نشستهای مشترک در این زمینه باشیم که منجر به تدوین اهداف دیپلماسی مهارت شود و در راستای منافع ملی و کلان کشورمان گامهای اساسی را برداریم.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2206
  دفعات دیده شده: 2723 | آخرین مشاهده: 36 دقیقه پیش
مرتبط
 • برگزاری نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش

  برگزاری نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش
  نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش در راستای آموزش های بازار محور مورخ 29/10/1392 برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 30 دی 1392
 • برون رفت از مسیر اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت با توسعه کارآفرینی

  برون رفت از مسیر اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت با توسعه کارآفرینی
  نشست تخصصی جمعی از کارآفرینان با حضور مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر سابق جهاد سازندگی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در سالن جلسات مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 19 آذر 1393
 • مبنای شکل گیری کانون زنان بازرگان ایران


  توانمندسازی زنان در عرصه فعالیت های اقتصادی و کسب و کار  کانون زنان بازرگان ایران به عنوان اولین و تنها تشکل زنان بازرگان در بخش خصوصی در خرداد ماه سال 91 با تشکیل مجمع زنان فعال اقتصادی و کارآفرین کشور و انتخاب هیات مدیره رسما شکل گرفت.در واقع تشکیل کانون زنان بازرگان …
  صفحات داخلی | اجتماعی | شنبه 30 فروردین 1393
 • نشست معاون پ‍ژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با رییس مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری وابسته به اتحادیه همکاری های منطقه ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IOR) و شرکت فستو در ایران

  نشست معاون پ‍ژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با رییس مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری وابسته به اتحادیه همکاری های منطقه ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IOR) و شرکت فستو در ایران
  نشست معاون پ‍ژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با رییس مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری وابسته به اتحادیه همکاری های منطقه ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند (IOR) و شرکت فستو در ایران برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 7 مهر 1392
 • بازدید سفیر و نمایندگان پارلمان کشور سیرالئون از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای

  بازدید سفیر و نمایندگان پارلمان کشور سیرالئون از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای
  سفیر و نمایندگان پارلمان کشور سیرالئون از مرکز تربیت مربی بازدید کردند
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 17 شهریور 1392