فراخوانی ...
برگزاری نشست هم اندیشی کارآفرینان فرش و قالی بافی نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 30 دی 1392 ساعت 9:48
  برگزاری نشست هم اندیشی کارآفرینان فرش و قالی بافی نشست هم اندیشی کارآفرینان فرش و قالی بافی در راستای ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر آموزش های مهارتی مورخ 29/10/1392 برگزار شد.

  این نشست به منظور تبادل نظر و هم اندیشی برای توسعه اشتغال صنعت فرش و قالی بافی با استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی و مهارت آموختگان آموزش های فنی و حرفه ای و همچنین در راستای اجرای الگوی آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش با حضور دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان، جمعی از مدیران ستادی و استانی این سازمان، کارشناسان، طراحان، تولیدکنندگان، بافندگان، کارآفرینان برتر  در حوزه فرش و قالی بافی و همچنین افراد برتر در حوزه صادرات فرش همزمان با ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) امروز یکشنبه مورخ 29/10/1392 در محل این سازمان برگزار  شد.

   

  دکتر کورش پرند در این همایش ضمن تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به تشریح الگوی آموزشی بازار محور( آموزش، تولید، بازاریابی و فروش) و نحوه ارتباط مهارت آموختگان آموزش های فنی و حرفه ای با کارآفرینان حوزه فرش و قالی بافی پرداخت.

   

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه این سازمان دارای 700 مرکز ثابت دولتی و 13هزار و 500 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای فعال در بخش خصوصی در حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی است بیان داشت: این سازمان از امکانات و تجهیزات آموزشی خوبی برخوردار است .

   

  معاون وزیر تعاون با اعلام این خبر که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکنون بیش از 5 هزار استاندارد آموزشی در حوزه های خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر طراحی و تدوین کرده است بیان داشت: این سازمان در رشته قالی بافی و فرش نیز دارای استانداردهای آموزشی است.

   

  دکتر کورش پرند بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اولویت خود را در راستای اجرای الگوی آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در 5 حرفه؛ نساجی و پوشاک، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، گیاهان دارویی، قالی بافی و بازاریابی، بازارسازی و برند سازی قرار داده است.

   

  وی افزود: سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به عنوان تسهیل گر در راستای ایجاد اشتغال  در زمینه صنعت فرش و قالی بافی به کارآفرینان متقاضی و علاقمند در این حوزه کمک خواهد کرد تا بتوانند اشتغال را در زمینه صنعت فرش و قالی بافی توسعه دهند.

   

  دکتر پرند تصریح کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت حضور بخش خصوصی برای موفقیت در اجرای طرح مذکور، توانایی های بخش خصوصی، کارآفرینان، نخبگان، پشتیبانان واقعی ، صاحبان صنایع، بخش تعاون، بانک ها و صندوق مهر امام رضا (ع) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را  شناسایی و استفاده کردیم.

   

  وی در پایان خواستار همکاری کارآفرینان فرش و قالی بافی در راستای اجرای الگوی آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در زمینه فرش و قالی بافی شد.

   

  معاون وزیر تعاون، کار و  رفاه اجتماعی اظهار امیداوری کرد: با همکاری همدیگر بتوانیم این طرح را در حوزه فرش و قالی بافی عملیاتی نماییم.

   

  حاضرین در نشست هم اندیشی کارآفرینان فرش و قالی بافی در خصوص اجرای الگوی آموزشی آموزش تولید و بازاریابی و فروش در زمینه صنعت فرش و قالی بافی  به تبادل نظر و ارائه پیشنهادات در خصوص اجرای هر چه بهتر طرح مذکور مطرح کردند.

   

  در پایان نشست هم اندیشی کارآفرینان فرش و قالی بافی مقرر گردید، بر اساس تواناییها و پیشنهادهای مطرح شده توسط حاضرین در این نشست کارگروه های  برای اجرای الگوی آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در حوزه صنعت فرش و قالی بافی تشکیل شود .

   

  شایان ذکر است، در حاشیه این نشست نمایشگاهی از دستاوردهای مهارت آموختگان آموزش های فنی و حرفه ای سراسر کشور  در طبقه سوم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2179
  دفعات دیده شده: 2929 | آخرین مشاهده: 1 ساعت پیش
مرتبط
 • برگزاری نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش

  برگزاری نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش
  نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش در راستای آموزش های بازار محور مورخ 29/10/1392 برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 30 دی 1392
 • مبنای شکل گیری کانون زنان بازرگان ایران


  توانمندسازی زنان در عرصه فعالیت های اقتصادی و کسب و کار  کانون زنان بازرگان ایران به عنوان اولین و تنها تشکل زنان بازرگان در بخش خصوصی در خرداد ماه سال 91 با تشکیل مجمع زنان فعال اقتصادی و کارآفرین کشور و انتخاب هیات مدیره رسما شکل گرفت.در واقع تشکیل کانون زنان بازرگان …
  صفحات داخلی | اجتماعی | شنبه 30 فروردین 1393
 • افتتاح مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پردیس

  افتتاح مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پردیس
  به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سیدحسین هاشمی، استاندار تهران و حسین طلا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پردیس افتتاح شد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 23 بهمن 1392
 • برگزاری نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران

  برگزاری نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران
  نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران، مورخ 15/11/92 با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان رشته های روابط بین الملل، علوم سیاسی و مطالعات منطقه ای و مدیران ستادی، کارشناسان این سازمان و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه ها در محل …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 16 بهمن 1392
 • حضور بیش از 26 هزار کارآموز در آزمون های برگزار شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان

  حضور بیش از 26 هزار کارآموز در آزمون های برگزار شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان
  در نه ماهه نخست سالجاری بیش از26هزار و 846نفردر آزمون های هماهنگ مراکز دولتی و آموزشگاههای آزاد ، ادواری، صنعت ساختمان و تفاهم نامه صنایع دستی و اتحادیه فرشبافان استان کردستان شرکت کرده اند .
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 11 دی 1392