فراخوانی ...
اجرای طرح مهندسان فردا در سیستان و بلوچستان نسخه چاپی RSS
 • یکشنبه 5 شهریور 1391 ساعت 9:50
  اجرای طرح مهندسان فردا در سیستان و بلوچستان

  به منظور نهادینه سازی فرهنگ کار و مهارت در جامعه طرح مهندسان فردا با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در فنی و حرفه ای زاهدان به مرحله اجرا در آمد.

  به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان ظهر شنبه در این مراسم که در مرکز شماره سه آموزش فنی و حرفه ای زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ مهارت در استان به اجرا درآمد.

  محمد جهانتیغی گفت: طرح مهندسان فردا از سنین پیش دبستانی شروع و تا مقطع دانشگاه در رشته های مختلف ادامه خواهد یافت و در طول اجرای آن دانش آموزان متناسب با نیازها و بازار کار در آینده آموزش خواهند دید.

  وی افزود: در حال حاضر تعداد 80 نفر در مرحله نخست این طرح در سه رشته انیمیشین، سازه های ماکارونی و ICDL آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

  وی بیان داشت: در این دوره کارآموزان پس از گذراندن 50 ساعت کار گروهی و کارگاهی و همچنین 40 ساعت کار در منزل علاوه بر فراگیری آموزش های لازم تاییدیه پایان دوره دریافت خواهند کرد.

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نتایج این طرح در آینده ورود مبتکران و مهندسانی خلاق به عرصه صنعت کشور را در پی خواهد داشت، گفت: طرح مهندسان فردا علاوه بر تسهیل در ورود جوانان به بازار کار تاثیر بسزایی در کاهش و از بین بردن نرخ بیکاری در افق بلند مدت دارد.

  وی افزود: 13 رشته متناسب با روحیه و علاقه کودکان و نوجوانان در این رابطه در نظر گرفته شده است که رشته های روباتیک، سازه های ماکارونی، انیمیشن، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی، آموزش رایانه و زیر دریایی مدرن از جمله رشته های منتخب در این طرح هستند.

  وی با اشاره به اینکه این طرح در صورت موفقیت آمیز بودن در تمامی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان قابلیت اجرا خواهد داشت، گفت: در این طرح تا پایان سال تحصیلی برای دانش آموزان برنامه ریزی شده و متناسب با گذراندن دوره های ابتدایی نسبت به برگزاری دوره های تکمیلی و پیشرفته نیزاقدام خواهد شد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: خبرگذاری مهر
  شماره مطلب: 210
  دفعات دیده شده: 2376 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش