فراخوانی ...
آغاز تکمیل ظرفیت کنکور از امروز / امکان انتخاب تا 10 رشته محل نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 6 آبان 1392 ساعت 10:46
  آغاز تکمیل ظرفیت کنکور از امروز / امکان انتخاب تا 10 رشته محل مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام مرحه تکمیل ظرفیت کنکور 92 از ساعت 16 امروز دوشنبه ششم آبان ماه خبر داد.

  دکتر حسین توکلی گفت: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1392 شرکت کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده اند، می توانند با توجه به اینکه بعضی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی علاوه بر ظرفیت های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی، برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت کرده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته های خود شده اند، می توانند در این مرحله شرکت کنند.

  وی افزود: البته کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه های راهنمای شماره 1 و 2 و سایر اطلاعیه های مربوط ازساعت 16 امروز مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند.

  توکلی با اشاره به مهلت ثبت نام داوطلبان تا روز یکشنبه 12 آبان ماه از طریق سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، گفت: داوطلبان ضمن اطلاع از کد رشته های مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت 35 هزار ریال از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 10 کد رشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

  وی افزود: در صورت قبولی نهایی داوطلبانی که در یکی از رشته های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 1392 پذیرفته شده اند، در این گزینش، قبولی قبلی آنان «کان لم یکن» تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال بعد (1393) را نخواهند داشت،بنابراین به پذیرفته شدگان تأکید می شود در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دقت کافی مبذول دارند، در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

  مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد، خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت نام و شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور نمی باشند.

  وی افزود: داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی ضرورت دارد در انتخاب رشته های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یک از رشته های انتخابی مندرج در اطلاعیه و همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مربوط که در دفترچه های راهنمای شماره 1 و 2 آزمون سراسری سال 1392 و سایر اطلاعیه های مربوط درج شده است، توجه کنند. توکلی در پایان گفت: نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های مندرج در اطلاعیه مربوط براساس امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: خبرگزاری ایسنا
  شماره مطلب: 1964
  دفعات دیده شده: 2302 | آخرین مشاهده: 3 ساعت پیش
مرتبط
 • در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند

  در سراسر کشور؛
 واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
  دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای سراسر کشور در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • پذیرش در رشته محل های جدید مقاطع دکتری و ارشد آغاز شد

  پذیرش در رشته محل های جدید مقاطع دکتری و ارشد آغاز شد
  داوطلبان کار شناسی ارشد در نظر داشته باشند که فقط در رشته های مجموعه امتحانی خود امکان انتخاب رشته را دارند؛ بنابراین امکان ثبت انتخاب رشته از سایر مجموعه های امتحانی در سامانه را نخواهند داشت.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 16 مهر 1393
 • زمان انتشار تکمیل ظرفیت و کارنامه آزمون دکتری 92/ حذف شش رشته محل

  زمان انتشار تکمیل ظرفیت و کارنامه آزمون دکتری 92/ حذف شش رشته محل
  مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 92، از اطلاعیه پذیرش دانشجو در برخی از کدرشته محل های جدید و تکمیل ظرفیت این دوره از آزمون در 29 مهر ماه خبر داد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 13 شهریور 1392
 • فرهنگ مناسب عامل نهادینه سازی مشاغل خانگی است

  فرهنگ مناسب عامل نهادینه سازی مشاغل خانگی است
  مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای سیستان‌وبلوچستان گفت: فرهنگ مناسب عامل اصلی نهادینه سازی مشاغل خانگی در جامعه است.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 12 آذر 1391
 • تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

  تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی ناپیوسته
  دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:  مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته از امروز یکشنبه 28 آبان ماه آغاز و تا 30 آبان به پایان می رسد. اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص ظرفیت های جدید و تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو دراین مقطع در نشریه پیک سنجش 22 آبان …
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 28 آبان 1391