فراخوانی ...
چهاردهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل - 2015 نسخه چاپی RSS
 • شنبه 4 آبان 1392 ساعت 8:47
  چهاردهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل - 2015 مرحله کشوری چهاردهمین مسابقات ملی مهارت ـ انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل -2015 از تاریخ 5 تا 8 آبان ماه سال جاری از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.

  دکتر کورش پرند معاون وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان با اعلام این خبر گفت: مرحله کشوری این دوره از مسابقات ملی مهارت، تعداد 575 رقابت کننده در 28 حرفه آموزشی در 4 حوزه در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز، مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک شهید خدایی کرج، مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور و مرکز تخصصی آموزش خودروی 9 دی از پنجم تا هشتم آبان ماه سال جاری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

   دکتر کورش پرند افزود:رقابت کنندگان چهاردهمین مسابقات ملی مهارت را  501 نفر شرکت کننده مرد و 74 نفر شرکت کننده زن در بر می گیرد.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات ملی مهارت شنبه مورخ 4/8/92 با حضور مقامات کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

  وی تصریح کرد: مسابقات مهارت هرساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می شود که مرحله شهرستانی چهاردهمین مسابقات ملی  مهارت، سوم خرداد ماه در سراسر کشور برگزار شد و مرحله استانی 14 و 15 شهریور ماه و مرحله کشوری 5 تا 8 آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

  چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در 28 رشته مهارتی برگزار می شود

  دکتر کورش پرند درخصوص رشته این دوره از مسابقات افزود: چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در 28 رشته آموزشی شامل: آجرچینی، رباتیک (تیمی 2 نفره)، کابینت سازی (چوبی)،اتصالات چوبی، جواهر سازی، خیاطی ( فناوری مد)، قنادی (شیرینی پزی)، فناوری اتومبیل، آشپزی، نقاشی خودرو، طراحی فضای سبز (تیمی 2 نفره)، تبرید و تهویه، فناوری اطلاعات – مدیریت سیستم های تحت شبکه، فناوری طراحی گرافیک، ساخت وتولید (تیمی 3 نفره) ، مکاترونیک (تیمی 2 نفره) ، طراحی مهندسی مکانیک، تراش  CNC، فرز CNC، فناوری اطلاعات- راه کارهای نرم افزاری برای تجارت، جوشکاری، کاشی کاری دیوار و کف، صافکاری خودرو، لوله کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی وب، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی برگزار می شود.

     وی خبر داد: بیشترین شرکت کننده در رشته فناوری طراحی گرافیک و کمترین شرکت کننده در رشته های فرز CNC و طراحی مهندسی مکانیک به رقابت می پردازند.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد: ورود کارشناسان این دوره از مسابقات ملی مهارت در تاریخ 1/8/92 به منظور آماده سازی و نهایی کردن پروژه های محل برگزاری مسابقات صورت می گیرد.

   

  دکتر کورش پرند خبر داد: دوره تربیت کارشناس داوری و طراحی پروژه مسابقات با هدف آشنایی بیشتر کارشناسان مسابقات با مباحث فنی ،تکنیکی و روانشناختی مسابقات از تاریخ 19 شهریور تا هشتم مهرماه در محل مرکز  تربیت مربی توسط اساتید تخصصی و کارشناسان مسؤول در 28 رشته مهارتی برگزار شد.

  سرفصل های آموزشی این دوره ها شامل مباحثی مانند آشنایی با شرح فنی رشته ها و آخرین تغییرات مربوط به آن،آشنایی با نحوه برگزاری مسابقات ،آشنایی با نحوه طراحی پروژه و سیستم ارزشیابی مسابقات و کنترل ومقابله با استرس بوده است که تعداد 579 نفر از کارشناسان مسابقات در این دوره شرکت کردند.

  معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: از ویژگی های چهاردهمین مسابقات ملی مهارت حضور کارشناسان وداوران خارجی از جمله از کشورهای آلمان و سوییس در رشته های کابینت سازی و مکاترونیک به منظور ارتقای سطح داوری و ارزیابی این مسابقات است.

  گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود:  برگزاری اردوهای آماده سازی در 4 رشته طراحی وب،فناوری طراحی گرافیک،طراحی مهندسی مکانیک وراهکارهای نرم افزاری برای تجارت پیش از شروع مسابقات و همچنین برگزاری کارگاه "مدیریت منابع آب" توسط کارشناس بین المللی از ویژگی های چهاردهمین مسابقات ملی مهارت است.

  برگزیدگان نهایی چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت به  چهل و سومین  مسابقات جهانی مهارت – 2015 برزیل اعزام می شوند

  بنا براین گزارش،  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران درسازمان جهانی مهارت(WSI) به طورسالانه مسابقات ملی مهارت را در کشور برگزارنموده و برگزیدگان آن را جهت شرکت درمسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می شود، اعزام می نماید.

  شایان ذکر است، برگزیدگان نهایی چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی در چند رشته منتخب  به  چهل و سومین  مسابقات جهانی مهارت که در سال 2015 در کشور  برزیل برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

  این گزارش افزود: در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت-  آلمان  2013 که تیر ماه سال جاری در لایپزیک آلمان برگزار شد، تیم ملی مهارت آموختگان کشور توانستند، در این دوره از مسابقات مهارت با کسب رتبه دوم رشته های رباتیک و جواهرسازی و رتبه سوم رشته ی طراحی وب و همچنین 8 مدالیون افتخار در رشته های مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک  CAD،الکترونیک، جوشکاری، راهکارهای تجاری درنرم افزار، فناوری اتومبیل، مدیریت سیستم های تحت شبکه و فناوری طراحی گرافیک با 2 رتبه ارتقا نسبت به دوره قبل در رتبه بندی میانگین امتیازات تیمی مقام چهارم جهانی را کسب نمایند.

     برگزاری جشنواره مهارت همزمان با چهاردهمین مسابقات ملی مهارت

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین بیان داشت: همزمان با برگزاری این دوره از مسابقات ملی مهارت، جشنواره مهارت با برگزاری نمایشگاه عمومی با عرضه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای استان ها و نمایشگاه  تخصصی با حضور فعال مراکز تولیدی، صنعتی و اصناف و گذر مهارت در محل برگزاری مسابقات برگزار می شود.

   

  وی تصریح کرد: گذر مهارت شامل: آموزش های کپسولی(آموزش های چند ساعته) در رشته های: طراحی دوخت، صنایع غذایی، صنایع چرم، صنایع دستی، گوهر تراشی و جواهر سازی مهره ای، هنر های چوبی، سبد بافی، گل های مصنوعی، پیرایشگر مردانه، تزئینات محصول محور و ... است.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: غرفه ای به معرفی بسته فن آوری و اطلاعات کودک و بسته آموزشی الکترونیک و روباتیک ویژه کودکان که برای اولین بار از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تهیه شده است، اختصاص داده شده است.

  وی افزود: همچنین در نمایشگاه مذکور غرفه ای به معرفی کتاب های منتشر شده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اختصاص داده شده است و خرید برای عموم آزاد است.

  دکتر پرند درخصوص تسهیلات اعطایی به برگزیدگان چهاردهمین مسابقات ملی مهارت بیان داشت: اعطای تسهیلات اشتغال و ایجاد کسب و کار، استفاده از برگزیدگان به عنوان مربیان آموزشی، معرفی به بنیاد ملی نخبگان و سایر حمایتهای مادی و معنوی برای جذب، حفظ و نگهداری آنها به عنوان نخبگان مهارتی کشور از جمله تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات مهارت است.ضمن اینکه برگزیدگان پس از شرکت در اردوی آمادگی برای شرکت در مسابقات جهانی انتخاب می شوند.

  گفتنی است سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران درسازمان جهانی مهارت(WSI)به طورسالانه مسابقات ملی مهارت را برگزارنموده و برگزیدگان آن را جهت شرکت درمسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یکبار در یکی از کشورها اعزام می نماید.

  شایان ذکر است، بازدیدازاجرای مسابقات، نمایشگاه و گذر مهارت برای عموم آزاد است و علاقمندان می توانند برای دریافت اطلاعات کامل تر به پایگاه اینترنتی www.skil.irantvto.ir مراجعه نمایند و یا با شماره های: 66941516، 66941265 و 66427697 - 021تماس حاصل نمایند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 1954
  دفعات دیده شده: 3483 | آخرین مشاهده: 2 ساعت پیش
مرتبط
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل


  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
  اطلاعیه | اجتماعی | چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393
 • ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت

  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت
  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل–2015) از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 صورت می گیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 بهمن 1392
 • ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )

  ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )
  علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 می توانند در یکی از دو بازه زمانی 1/11/92 تا 10/11/92برای شرکت در آزمون مورخ 25 بهمن ماه سال جاری و یا 26/11/92 تا 15/12/92 برای آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392
 • حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015

  حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از درخشش تیم نخبگان مهارتی استان تهران با کسب 13 مدال و 16 دیپلم افتخار در چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت و راهیابی هفت نفر از استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان به اردوی مسابقات جهانی برزیل 2015 خبر داد.
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 22 آبان 1393