فراخوانی ...
زمان انتشار تکمیل ظرفیت و کارنامه آزمون دکتری 92/ حذف شش رشته محل نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 13 شهریور 1392 ساعت 10:29
  زمان انتشار تکمیل ظرفیت و کارنامه آزمون دکتری 92/ حذف شش رشته محل مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 92، از اطلاعیه پذیرش دانشجو در برخی از کدرشته محل های جدید و تکمیل ظرفیت این دوره از آزمون در 29 مهر ماه خبر داد.


     حسین توکلی  با اشاره به ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون دکتری 92 در روزهای 18،17 و19 شهریور ماه، اظهارکرد: کلیه پذیرفته شدگان نهایی هریک از کدرشته محل های تحصیلی باید برای اطلاع از تاریخ و مدارک لازم برای ثبت نام ابتدا به سایت اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه کنند، در صورتی که برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه اعلام نشده بود، در زمان مذکور برای ثبت نام اقدام کنند.

  وی با اشاره به نحوه گزینش نهایی و ضوابط مربوط در آزمون دکتری، گفت: در گزینش نهایی هریک از رشته محل ها، با توجه به قانون مربوط به سهمیه رزمندگان، 20 درصد ظرفیت هر رشته با رعایت آیین نامه اجرایی قانون مذکور به این سهمیه تخصیص داده شده و 10 درصد اضافه بر ظرفیت با رعایت مصوبات مربوط به مربیان آموزشی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم اختصاص داده شده و گزینش براساس آن انجام شده است.

  وی افزود: پذیرش نهایی داوطلبان با توجه به مصوبات مربوط و دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت علوم و با توجه به سهمیه ثبت نامی بر اساس نمره اولیه آزمون (80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل تراز شده مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) با ضریب یک و نمره مصاحبه اعلام شده از سوی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با ضریب یک انجام شده است.

  توکلی با اشاره به انتشار کارنامه داوطلبان واجد شرایط گزینش در دهم مهر ماه، اظهارکرد: بر این اساس کارنامه حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته های معرفی شده برای مصاحبه و در سهمیه مربوط از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

  ممنوعیت تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان آزمون دکتری

  وی با تاکید بر اینکه تغییر گرایش و انتقال پذیرفته شدگان دوره های دکتری «Ph.D» امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: امور مربوط به آن در حیطه وظایف این سازمان نیست، بنابراین درخواست های داوطلبان در این خصوص قابل بررسی نخواهد بود.

  مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید بر اینکه حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت نام الزامی است، تصریح کرد: ثبت نام منحصراً در روزهای مذکور توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک لازم انجام می شود و عدم مراجعه پذیرفته شدگان در زمان یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.

  وی افزود: معدل مدرک کارشناسی (لیسانس) و کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) پذیرفته شده باید با معدل هایی که قبلاً در زمان ثبت نام، شرکت در آزمون و یا نهایتاً در مرحله مصاحبه به سازمان اعلام کرده اند، یکسان باشد، در غیر این صورت، ضمن «کان لم یکن» تلقی شدن قبولی، از ثبت نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند جداً خودداری می شود.

  توکلی تاکید کرد: پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری سال 1392 حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی، مجاز به شرکت و انتخاب رشته در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال 1393 نخواهند بود.

  اصلاحات رشته های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری

  وی افزود: همچنین با توجه به اعلام دفتر گسترش وزارت علوم و یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کد رشته محل های "مهندسی مخازن هیدروکربوری ( زمینه زمین شناسی نفت)، مهندسی مخازن هیدروکربوری (اکتشاف)" پژوهشگاه صنعت نفت، "زبان و ادبیات عرب (دوره روزانه) و زبان و ادبیات عرب (دوره شبانه)" دانشگاه ایلام، "مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی (دینامیک جامدات)، مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی (دینامیک، کنترل و ارتعاشات)، مهندسی کامپیوتر – هوش مصنوعی و مهندسی کامپیوتر– فناوری اطلاعات (IT) دانشگاه صنعتی شریف حذف شده و در این کد رشته ها پذیرش دانشجو انجام نشده است.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: دانشگاه نیوز
  شماره مطلب: 1836
  دفعات دیده شده: 2923 | آخرین مشاهده: 10 دقیقه پیش
مرتبط
 • جزییات اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون دکتری

  جزییات اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون دکتری
  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در اواخر فروردین ماه و یا اوایل اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 18 فروردین 1393
 • افتتاح هزارمین مرکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی

  افتتاح هزارمین مرکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی
  هزارمین مرکز آموزش علمی و کاربردی کشور ، با تأکید بر لزوم فراهم کردن بسترهای آموزشی برای دوره های مهارتی در شرکت ملی حفاری ایران در اهواز راه اندازی شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 19 اسفند 1392
 • توزیع کارت آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از روز سه شنبه

  توزیع کارت آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از روز سه شنبه
  کارت ورود به جلسه و برگ راهنمای شرکت در آزمون دوره فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در سال 1392 از روز سه شنبه 26 آذرماه 92 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 24 آذر 1392
 • انتشار اصلاحیه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 92/ مجموع رشته محل ها و ظرفیت جدید

  انتشار اصلاحیه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 92/ مجموع رشته محل ها و ظرفیت جدید
  مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آخرین مهلت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 92، از ایجاد 14 رشته محل جدید در مرحله تکمیل ظرفیت این دوره از آزمون دکتری خبر داد و گفت: 24 ظرفیت جدید به مجموع ظرفیت تکیل ظرفیت اضافه شد.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 5 آبان 1392
 • ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری و ارشد دانشگاه آزاد تا دوشنبه تمدید شد

  ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری و ارشد دانشگاه آزاد تا دوشنبه تمدید شد
  ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون های دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا روز دوشنبه هشتم مهر ماه تمدید شد.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 7 مهر 1392