فراخوانی ...
بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه سرپرست کمیته … نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 13 شهریور 1392 ساعت 9:51
  بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای روز یکشنبه، دهم شهریور ماه سال جاری ، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه انواری ، سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و با هیئت همراه از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای بازدید کردند.

  در این بازدید ، از دپارتمان های صنایع چوب ، تاسیسات ، الکترونیک ، تکنولوژی آموزشی ، برق و علوم تربیتی و کارآفرینی  بازدید کردند.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور در نشست خبری که در حاشیه این بازدید برگزار شد بیان داشت:کمیته امداد امام خمینی ( ره ) ، یکی از ارگان های بسیار موفق در حوزه اشتغال ، در سطح کشور بوده و در این زمینه ، سهم بسزائی ، در خصوص اشتغال پایدار و رفع بیکاری ، ایفا نموده است .  دکتر کورش پرند افزود: در این راستا تفاهم نامه همکاری دو جانبه منعقد شده تا همکاری و هم اندیشی مراکز آموزشی دو طرف، در حوزه صف ، فعالیت های خوب و قابل قبولی را ، ارائه نمایند .

  در این نشست مقرر شد تفاهم نامه همکاری بین مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) منعقد شود، که منجر به آموزش های فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی برای مربیان ، مددجویان و کارشناسان کمیته امداد گردد.

   در  تفاهم نامه پیش بینی شده مقرر شد  برای بیست هزار نفر معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) یا مددجویان جویای مهارت آموزی و اشتغال منجر به کار که  هزار نفر برای کارشناسان آموزش های مهارتی و هزار نفر برای تربیت مربیان چه داخل و چه خارج کشور ، آموزش های فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی  در نظر  گرفته شده است .

   و همچنین در این بازدید مقرر شد کمیته تخصصی بین معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای  ، ایجاد شود تا طبق برنامه تعیین شده و زمانبندی تعریف شده نیازهای آموزشی کمیته امداد  امام خمینی (ره) را بر اساس استاندارد آموزشی  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برآورده شود.

  انواری، سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) نیز از همکاری های بسیار خوب و موثر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، ادارات و مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور ، تقدیر و تشکر نمودند و بیان داشت : جایگاه مهارت آموزی در حوزه های کاریابی ، باید خود را از تئوریک نجات داده و به سمت وسوی مهارت های فنی و تخصصی بر اساس نیاز بازار کار و جامعه سوق داد یعنی همین کاری که رسالت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور است . 

  وی در ادامه افزود: بنابراین ، برای اجرای کارهای مهارتی ، باید سرمایه گذاری مفید و موثر کرد و در مبحث ایجاد اشتغال ، مهارت آموزی است که حرف اول را می زند . طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، در سال حماسه اقتصادی ، باید تولید را افزایش داد ، که چرخه تولید ، نیاز مبرم به مهارت متخصصان دارد .

  انواری بیان داشت: آموزش های کوتاه مدت منجر به اشتغال در کمیته امداد ، باید گسترش یابد و با فرهنگ سازی سرمایه ، آموزش و تولید ، هم می توان به اشتغال پایدار و کاهش بیکاری رسید و هم می توان آموزش های تکمیلی را جهت توسعه مهارت آموزی ، تعمیم داد و بر اساس تفاهم نامه همکاری پیش بین بینی شده بین دو طرف ، یک ظرفیت 20 هزار نفری از مددجویان به اضافه ، کارشناسان و مربیان آموزشی  ، آموزش های لازم  به آنان ، ارائه شود.

  وی در ادامه افزود: بعضی از کشورها ، بخصوص کشورهای اسلامی که به کمیته امداد مراجعه می کنند ، تقاضای اجرای دوره های مهارت کوتاه مدت منجر به اشتغال بازار کارشان را ، دارند . به هر حال این توفیقی است که بتوانیم ، ارتباط و همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مرکز تربیت مربی پژوهش های فنی و حرفه ای در این راستا داشته باشیم .

  امید، معاون اشتغال و خودکفایی مرکز نیز ،  ضمن تقدیر و تشکر از میهمان نوازی سازمان آموزش فنی وحرفهای کشور و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ، اظهار داشت : با توجه به ظرفیت های منحصر بفرد مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ، شاهد آموزش های مهارتی رشته های کاربردی منجر به اشتغال خواهیم بود .

  لازم به یاد آوریست که بخشی از نیروهای کمیته امداد بعنوان مربی می باشند که براساس تفاهم نامه دوره های تکمیلی را خواهند گذراند . بخشی دیگر ، آموزش های خارج از کشور می باشند تا جوابگوی بازار کار و اشتغال جوانان آن کشورها گردد و بخش آخر ، مختص به رشته هایی که در این کمیته تعریف نشده اما جامعه بدان نیاز داشته و مرکز تربیت مربی امکانات آموزشی آن را دارا بوده و امیدواریم با کمک و هم اندیشی هم ، این برنامه را به نحو شایسته ای به نتیجه مطلوب برسانیم .
  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان اموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 1834
  دفعات دیده شده: 2547 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • دیدار دکترکورش پرند رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استاندار البرز

  دیدار دکترکورش پرند رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استاندار البرز
  دکترکورش پرند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‏ ای کشور در محل استانداری البرز، با طاهری استاندار البرز دیدار و گفتگو کرد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 27 آذر 1392
 • معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همایش ملی راهکارهای ارتقای تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی : هرم دانشجویی کشور دچار نقصان است

  معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در همایش ملی راهکارهای ارتقای تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی : هرم دانشجویی کشور دچار نقصان است
  دکتر کورش پرند به عنوان سخنران کلیدی همایش ملی راهکارهای ارتقای تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در این همایش به تحلیل ظرفیتهای نظام آموزش مهارت و فناوری پرداخته و به اهمیت آن در در راستای ارتقای تولیدات ملی تاکید کرد و افزود : مهارت آموزش یکی از کلیدهای رفع بیکاری و …
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 26 آذر 1391
 • توسعه آموزش های مهارتی با استفاده ازظرفیت های بین المللی / طرح ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش رایانه به نابینایان

  توسعه آموزش های مهارتی با استفاده ازظرفیت های بین المللی / طرح ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش رایانه به نابینایان
  معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در مراسم افتتاحیه نخستین مرکز تخصصی آموزش محصولات سامسونگ، به استفاده از ظرفیت های سازمان های بین المللی تاکید و طرح ویژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای آموزش رایانه به نابینایان را اعلام نمود.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 10 دی 1393
 • ارائه آموزش های خاص مهارتی در راستای اشتغال معلولین

  ارائه آموزش های خاص مهارتی در راستای اشتغال معلولین
  به مناسبت روز جهانی معلولین جشن نور با حضور کورش پرند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و حمیدرضا خانپور مدیر کل استان تهران در مدرسه استثنایی شهید اتقائی ویژه معلولین برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 13 آذر 1393
 • دیدار نوروزی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با کارکنان معاونت پژوهش و برنامه ریزی

  دیدار نوروزی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با کارکنان معاونت پژوهش و برنامه ریزی
  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، روز دوشنبه مورخ 18 فروردین 1393در نشستی با کارکنان معاونت پژوهش این سازمان دیدار کرد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 26 فروردین 1393