فراخوانی ...
رئیس مرکز آموزش­های عالی آزاد و خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: به هیچ­وجه دوره­ای به نام MBA … نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 26 تیر 1392 ساعت 11:33
  رئیس مرکز آموزش­های عالی آزاد و خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: به هیچ­وجه دوره­ای به نام MBA ارشد و DBA دکتری در موسسات آموزشی نداریم. رئیس مرکز آموزش­های عالی آزاد و خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: به هیچ­وجه دوره­ای به نام MBA ارشد و DBA دکتری در موسسات آموزشی نداریم.

  مهندس معصومیان، افزود: هیچ مرکز و موسسه­ای، مجاز به برگزاری این نوع دوره ها با ادعای اعطای مدرک دانشگاهی نیست و فقط برخی دوره­های کوتاه مدت با این عنوان برگزار می­شود که منجر به مقطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد، یا حتی مدرک معادل نمی­شود و صرفا مدرک یا گواهینامه­ای مبنی بر گذراندن آن دوره صادر خواهد شد.

  به گفته مهندس معصومیان، متاسفانه دانشگاه صنایع و معادن و برخی دیگر از مؤسسات با ادعای ارائه مدرک در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، این دوره­ها را برگزار می­کنند که البته وزارت علوم نیز در برخورد با آن هشدار داده است.

  رئیس مرکز آموزش­های عالی آزاد و خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با هشدار به موسسات مجری آمادگی فراگیر تصریح کرد: کلیه فعالیت­ها در حوزه برگزاری دوره­های مهارتی و کوتاه مدت آموزش عالی، دوره­های آمادگی برای شرکت در کنکور، فراگیر پیام نور و تخصصی آنها در حوزه اختیارات مرکز آموزش­های عالی آزاد و آموزش­های خاص دانشگاه جامع است و هر گونه فعالیت در این محدوده، مشروط به کسب مجوز از این مرکز است.

  رئیس مرکز آموزش های عالی آزاد و خاص با هشدار در مورد پی­گیری هرگونه تخلف در این موسسات که وجه عمومی آموزش های عالی آزاد را خدشه دار نماید، گفت: نظارت بر حسن اجرای این آموزش ها از سوی وزارت علوم بر عهده دانشگاه گذاشته شده است که مرکز وظیفه دارد در این خصوص اقدام قاطع انجام دهد.

  مهندس معصومیان افزود: البته ما طی دو سال اخیر علاوه بر موفقیت­های خوبی که در زمینه کنترل تخلفات و نظارت بر موسسات داشتیم، در راستای پیشگیری از این تخلفات نیز، اسامی موسسات مجاز و هم موسسات متخلف را در سایت مرکز به نشانی http://www.uast.ac.ir/AmozeshAle_khas اطلاع­رسانی و منتشر می­کنیم. چرا که تلاش در اطلاع­رسانی هدفمند، گام اول و مهمترین اقدام در کاهش تخلفات است.

  مهندس معصومیان گفت: در حال حاضر بیشترین تخلفات در سراسر کشور را موسسات برگزارکننده دوره های آمادگی برای دانشگاه پیام نور دارند. زیرا از دو سال پیش به این طرف که مدیریت و راهبردی آموزش های عالی آزاد، به دانشگاه جامع سپرده شد، همواره یک هجمه از تخلفات گذشته وجود داشت و در این زمینه، عدم اطلاع رسانی شفاف از سوی دانشگاه پیام نور شرایط مناسبی برای سوء استفاده کنندگان در اعلام ادعاهای واهی مبنی بر قبولی تضمینی در آزمون­های این دانشگاه و دیگر تبلیغات سوء فراهم می­کند.

  رئیس مرکز آموزش­های عالی آزاد و خاص گفت: دانشگاه ها متولی برگزاری آزمونهای ورودی خود هستند ولی نحوه برگزاری آموزش ها و کلاس های آمادگی این آزمون ها و نظارت بر آنها طبق مصوبه شورای گسترش وزارت علوم، به عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد که دوره­های آمادگی پیام نور نیز به نوعی زیرشاخه برگزاری دوره­های آمادگی کنکور تحصیلات تکمیلی محسوب می­گردد و دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی برگزاری این دوره هاست بنابراین هیچ مرکزی غیر از مراکز مجاز اعلام شده در سایت این مرکز آموزش، حق برگزاری دوره­های آمادگی آزمون فراگیر پیام نور را ندارد.

  رئیس مرکز آموزش­های عالی آزاد و خاص، با تاکید بر برخورد قانونی با مجریان و موسسات غیرمجاز فعال در زمینه دوره­های آموزشی کوتاه­مدت، آمادگی کنکور و فراگیر پیام نور افزود: مجریان این موسسات به مقامات قضایی معرفی خواهند شد و مجوز موسسات آموزش عالی آزاد نیز در صورت تخلف لغو خواهد شد. اجرای دوره­های کوتاه مدت بدون مجوز، اخذ شهریه غیرمصوب و تبلیغات خارج از فرمت بخشنامه این مرکز مشمول تخلفات است و نسبت به متخلفان اقدام بازدارنده اعمال خواهد شد.

  وی با اشاره به فعالیت حدود یکصد موسسه مجاز در کل کشور برای برگزاری دوره­های کوتاه­مدت گفت: موسسات برای اخذ مجوز اجرای دوره های مورد نظر می­توانند، تقاضای خود را از طریق سامانه HCTC ارسال کنند که پس از بررسی شرایط، طی پروسه­ای 2 هفته­ای مجوز صادر می­شود. تاکنون بیش از 1000 عنوان دوره برای بیش از 65 مؤسسه صادر شده است. به گفته مهندس معصومیان، نیاز بازار کار، توانمندی موسسه از جمله فضای آموزشی موسسه، سوابق مدرسان، سابقه کاری موسسه از جمله مواردیست که در صدور مجوز لحاظ می­شود. وی همچنین به دانش­پذیران توصیه کرد: قبل از ثبت نام در هر موسسه­ای حتما برای اطمینان از مجوز موسسه مورد نظر به سایت مرکز مراجعه نمایند. 

  رئیس مرکز آموزش های عالی آزاد و خاص در پایان اضافه کرد: مرکز آموزش های عالی آزاد در الویت اول متعهد به بهبود فضای کسب و کار برای مؤسسات آموزش عالی است و باور ما این است که با ایجاد فضای رقابتی کامل زمینه برای تخلفات بسیار کم خواهد شد و در آینده نزدیک مزیت رقابتی مؤسسات است که مهمترین الویت برای انتخاب دانشجویان و دانشپذیران برای استفاده از آموزش های عالی آزاد خواهد بود. از سویی دیگر توسعه همه جانبه آموزش های عالی آزاد، در دستور کار کمیته تخصصی شورای گسترش آموزش عالی قرار دارد و این توسعه احتیاج به استقرار ضوابط و مقررات دارد و مرکز در این خصوص علاوه بر برخورد جدی با متخلفین، با تبیین و شفاف سازی در این زمینه تخلفات آتی را پیشگیری خواهد نمود.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: دانشگاه علمی کاربردی
  شماره مطلب: 1598
  دفعات دیده شده: 2454 | آخرین مشاهده: 4 ساعت پیش
مرتبط
 • تبلیغات آموزش عالی آزاد با استفاده از نام دانشگاه صنایع و معادن کشور غیر مجاز است

  تبلیغات آموزش عالی آزاد با استفاده از نام دانشگاه صنایع و معادن کشور غیر مجاز است
  سرپرست مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزش های خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد: هرگونه فعالیت های آموزش عالی توسط سازمان صنایع و معادن استانها و ارایه دوره های آموزش عالی آزاد از طریق نمایندگی بخش های دولتی و غیر دولتی با تبلیغات صدور مدرک آموزش عالی درکلیه سطوح مقاطع …
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 13 آذر 1391
 • معرفی رشته مهندسی نفت


  حیات در کره زمین که مدام در جنب و جوش و حرکت است، بیشترین انرژی جنبشی، گرمایی و شیمیایی خود را از نفت می گیرد. در واقع به یاری این ماده حیاتی است که کوچکترین موتور ماشین تا غول آساترین ناوگان های سنگین به حرکت در می آید و هزاران نوع تولیدات و مصنوعات صنایع سنگین و جدید پتروشیمی، …
  صفحات داخلی | اجتماعی | چهارشنبه 30 مرداد 1392
 • در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند

  در سراسر کشور؛
 واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
  دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای سراسر کشور در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • همزمان با برگزاری طرح ملی بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای انجام شد: برگزاری نشست مطبوعاتی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان


  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: در سال گذشته در 191 حرفه به کارآموزان استان آموزش داده شد که در راستای ارتقاء مهارت های فنی و حرفه ای این میزان در سال جاری به 296 حرفه افزایش یافت
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 13 آذر 1391
 • انواع آموزش فنی و حرفه ای


  آموزش در مراکز ثابت بخش دولتی: اینگونه آموزش ها که عموماً آموزش های پایه ای فنی در بخش های مختلف می باشند عمدتاً در کارگاه های مجهز که در محل ثابتی مستقر گردیده اند، اجرا می شود. اداره کل دارای 29 مرکز در سطح استان بوده که از این تعداد 14 مرکز ویژه بردران، 5 مرکز ویژه …
  صفحات داخلی | اجتماعی | سه‌شنبه 21 شهریور 1391