فراخوانی ...
ثبت نام چهاردهمین مسابقات ملی مهارت نسخه چاپی RSS
 • سه‌شنبه 27 فروردین 1392 ساعت 9:44
  ثبت نام چهاردهمین مسابقات ملی مهارت محمدرضا سیابانی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر بیان داشت: ثبت نام از متقاضیان شرکت در این دوره از مسابقات ملی مهارت آغاز شده و تا بیست و هفتم اردیبهشت ماه در مراکزآموزش فنی وحرفه ای سراسر کشور انجام می شود که شرط سنی برای داوطلبان رشته های ساخت و تولید تیمی و مکاترونیک متولدین 11/10/1368 به بعد و برای سایر رشته ها 11/10/1371 به بعد می باشد .

  سیابانی تصریح کرد : مسابقات مهارت هرساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار می شود که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات مهارت خرداد ماه ، مرحله استانی مردادماه و مرحله کشوری مهرماه سال جاری برگزار می شود.

  وی ادامه داد: جوانان ماهر شامل کارآموزان وآموزش دیدگان آموزش فنی وحرفه ای ،هنرجویان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش ، فنی و حرفه ای و نظری ، دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می توانند در این دوره ازمسابقات ملی مهارت شرکت نمایند .

  علاقمندان به شرکت دراین دوره از مسابقات مهارت می توانند، حداکثر تا تاریخ 27/2/92با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای سراسر استان نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

  وی تصریح کرد: مرحله شهرستانی مسابقات مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در کشور برگزار می شود وقبولین مرحله شهرستانی مجوز ورود به مسابقات مرحله استانی را کسب خواهندنمود.

  چهاردهمین مسابقات ملی مهارت در 29 رشته آموزشی شامل: پلی مکانیک، تأسیسات الکتریکی، فناوری اطلاعات راه کارهای نرم افزاری برای تجارت، آجرچینی، کاشیکاری دیوار و کف، طراحی گرافیک، الکترونیک، مکاترونیک، تبرید و تهویه، لوله کشی و گرمایشی، کابینت سازی (چوبی)، طراحی وب، طراحی مهندسی مکانیک، رباتیک، فناوری خودرو، صافکاری خودرو، نقاشی خودرو، تراش CNC ، فرز CNC ، طراحی فضای سبز، اتصالات چوبی، ساخت و تولید، جواهرسازی، کنترل صنعتی، فناوری اطلاعات مدیریت سیستمهای تحت شبکه، جوشکاری، آشپزی، قنادی ( شیرینی پزی )، فناوری مد ( خیاطی ) برگزار شد.

  کشف استعدادهای حرفه ای جوانان وایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت ها، ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت وایجاد سیستم ارزیابی نظام آموزش مهارتی کشور، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، معرفی آموزش های مهارتی واهمیت نقش آن در توسعة اقتصاد به عموم مردم وجلب نظر مسئولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع وصنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت های حرفه ای کشور تا سطح مهارت های جهانی و شناسایی کمبودها در آموزش های فنی وحرفه ای و برنامه ریزی برای رفع آنها،شناسایی ومعرفی افراد ماهر ونخبه به صنایع وبنگاه های اقتصادی و ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشوراز جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

  سیابانی درخصوص تسهیلات اعطایی به برگزیدگان چهاردهمین مسابقات ملی مهارت بیان داشت: اعطای مدال، لوح تقدیر، استفاده از برگزیدگان به عنوان مربیان آموزشی، معرفی به بنیاد ملی نخبگان و سایر حمایتهای مادی و معنوی برای جذب، حفظ و نگهداری آنها به عنوان نخبگان مهارتی کشور از جمله تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات مهارت است.ضمن اینکه برگزیدگان مرحله کشوری پس از گزینش نهایی از شرکت در اردوی آمادگی برای شرکت در مسابقات جهانی انتخاب می شوند.

  بنا براین گزارش، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران درسازمان جهانی مهارت(WSI ) به طورسالانه مسابقات ملی مهارت را برگزارنموده و برگزیدگان آن را جهت شرکت درمسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می شود، اعزام می نماید.

  شایان ذکر است، تیم ملی مهارت کشورمان- برگزیدگان نهایی دوازدهمین و سیزدهمین مسابقات ملی مهارت - به چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت که تیر ماه سال جاری در کشور آلمان برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

  این گزارش تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در چهل و یکمین مسابقات جهانی مهارت- لندن 2011- با 10 رتبه ارتقا نسبت به دوره قبلی موفق به کسب رتبه ششم در نمرات میانگین شرکت کنندگان شد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان اذربایجان شرقی
  شماره مطلب: 1247
  دفعات دیده شده: 2577 | آخرین مشاهده: 7 ساعت پیش
مرتبط
 • راهیابی 28 مهارت آموخته استان آذربایجان شرقی به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت


  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی محمدرضا سیابانی در این خصوص اظهار کرد : در این دوره از مسابقات 413 نفر شرکت کردند که از این تعداد 28 نفر موفق به کسب رتبه برتر شدند . سیابانی در خصوص مزایای شرکت استان در مسابقات گفت: مزایای شرکت استان در …
  خبر | فرهنگی | شنبه 21 مرداد 1391
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل


  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
  اطلاعیه | اجتماعی | چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393
 • ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت

  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت
  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل–2015) از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 صورت می گیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 بهمن 1392
 • ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )

  ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )
  علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 می توانند در یکی از دو بازه زمانی 1/11/92 تا 10/11/92برای شرکت در آزمون مورخ 25 بهمن ماه سال جاری و یا 26/11/92 تا 15/12/92 برای آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392